Wpis z mikrobloga

Miruny, bedo do siebie fitować te klocki?

Trochę dodatkowego info oraz pytań:
- docelowo chcę to upchać w NCASE M1, wincyj foto: search w google images "ncase m1"
- aktualnie wrzuciłbym do starej, typowej budy SilentiumPC Brutus 410, gdyż ściągnięcie tej powyżej chwilę zajmie
- a póki zamówię nowy, mały zasilacz do nowej małej budy, to by latało z obecnym OCZ ModXStream Pro 600W
- jakieś tam dyski talerzowe 3.5" i jeden, nienajnowysz już 2.5" SSD już mam

A pytania są takie:
1. czy w powyższym planie nie ma żadnych zgrzytów
2. czy warto szarpnąć się na większy dysk m.2, 256GB?
3. czy ten dyski m.2 samsunga to są okejos?
4. co to jest NVMe i czemu mam to chcieć?
5. czy zamiast, któregoś z wybranych komponentów polecalibyście inny/jaki i dlaczego?

Komp ma ogarniać prawilnie gierki, a jak sobie na nim czasem poprogramuję albo porobię coś innego, to też spoko. Cieszyłoby mnie, gdyby był cichy i brał mało energii, szczególnie gdy jest nieobciążony, tylko np. rolkuje się po mirko.

#zestawykomputerowe #pc #hardware #kichiochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szpongiel:

1. Nie ma jeśli chodzi o samą kompatybilność.
2. Warto, chyba że nie będziesz tam trzymał dosłownie nic poza systemem i paroma programami. Jak grasz to warto wziąć, bo na 128GB wiele gier się nie zmieści, no ale jak masz już drugi SSD to jak ci pasuje.
3. Tutaj nie wiem, nie orientuję się w SSD pod m.2
4. https://en.wikipedia.org/wiki/NVM_Express - w skrócie wykorzystanie przez SSD PCIe 3.0 a co za tym idzie znacznie
  • Odpowiedz
@Murzinio: Dzięki, z ramem to by coś dało? Procek i tak wspiera maks 2133MHz. A w opisie tych ramów niby jest, że kręcą się do 2666MHz.
Tylko, że przy tych Fury jest napisane, że są optimized for X99, a przy Savage, o których Ty piszesz jest już wspomniany ten nowy chipset, optimized for Z170 & X99. Czy to w praktyce cokolwiek znaczy?
Przyznam się, że już zamówiłem te Fury :P
  • Odpowiedz
@szpongiel:

Dzięki, z ramem to by coś dało? Procek i tak wspiera maks 2133MHz. A w opisie tych ramów niby jest, że kręcą się do 2666MHz.

Dałoby, a proc obsłużyłby spokojnie. DDR4 2133 nie jest szybsze od DDR3 więc kupno takich kości raczej nie ma sensu, jak już się bierze DDR4 to lepiej wziąć przynajmniej te 2800CL14 żeby mieć jakąś różnicę względem DDR3. 2133 przy DDR4 to jest tak w
  • Odpowiedz
@Murzinio: Edytować się już nie da ale mogę anulować to zamówienie. Tylko, że Fury 2133MHz kosztują £84.50, a Savage 2800MHz £134.99. +60%, warto?
A i jak to działczy potem, że przy procku jest napisane maks 2133MHz, a niby ma działać więcej. Chipset to ogarnia?
  • Odpowiedz
@Murzinio: OK, dzięki. Hmm, kurde ale 50 funciszy więcej... popatrzę jeszcze czy nie ma jakichś tańszych od innego producenta z takim taktowaniem i opóźnieniami jak te HyperX Savage ale pewno nie będzie bo kingston raczej jest już tani.

Myślałem aby taką grafę kupić jak na obrazku ale raz, że jest tylko 970 z takim chłodzeniem (turbina, która zaciąga z obu stron), a dwa że w zasadzie to go nie ma,
szpongiel - @Murzinio: OK, dzięki. Hmm, kurde ale 50 funciszy więcej... popatrzę jesz...

źródło: comment_WIvb7BqrTHZwzhpeGVvThBVDhOF3Aj6k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz