Wpis z mikrobloga

@lubielizacosy: to ma zasługi czy jego przodek ma zasługi? :-) np. mam przodka co walczył w Powstaniu Warszawskim, ale sam sobie gęby tym nie wycieram - w końcu to on walczył, nie ja. Żadna moja zasługa i żadna chwała mi się za to nie należy.

I dlatego osobiście wywala mi skalę w żenadomierzu gdy czytam/słyszę "rodowitych" warszawiaków, których życiowe osiągnięcie to podpinanie się pod osiągnięcia innych. Śmieszne jest to, że ktoś
  • Odpowiedz
@oleorl: A wiem, bo pracowalem prawie 5 lat w Zielonej Gorze, a potem zaczalem szukac pracy gdzies indziej. W Warszawie oferowali mi 2x tyle co u siebie. Nigdzie tyle nie dostaniesz. Krakow to max 1,75x. Wroclaw tak samo. Tak ze bzdury panie...

W ogole co to za tekst zarobki jak w calym kraju. Tak jakby w Buczynie pod Swiebodzinem zarabialo sie +/- 300 zl jak w Wawie.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: jak by zarabiac 3k na jakiejś wsi to panie... zyjesz jak chcesz :P mieszkania pod wawa - minsk mazowiecki - kosztuja po 3 tys za metr... znajdz mi takie w wawie.. ;) dlatego mowie, ze polska bol dupi o wawe, bo za biedni by u zyc:D
  • Odpowiedz
@lubielizacosy:
Byłem parę dni. Bardzo przyjemne i ładne miasto, ludzie uprzejmi, jedynie remonty trochę uciążliwe. Nie rozumiem tylko tej wojny między starymi a nowymi Warszawiakami na portalach ze śmiesznymi obrazkami. Czasem ktoś po roku może mieć większy wkład w rozwój miasta niż inny przez większość życia.
  • Odpowiedz
@Endrius: z moich doświadczeń powiem, że większość przyjezdnych na stałe dosyć szybko się asymiluje, najgorsi są codziennie przyjeżdżający z podwarszawskich miejscowości do pracy/szkoły oni uważają że nie są u siebie dlatego mogą niszczyć, i robić gorszą wieś zachowaniem niż u siebie, wszak nikt ich tu nie zna.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: dokładnie, ale my jesteśmy "Ślonzokami" i wspieramy siebie nawzajem. zawsze mnie śmieszy, jak ktoś (szczególnie Kraków!) mi mówi, że mieszkam gdzieś na wsi, podczas gdy mieszkam w konurbacji górnośląskiej, która wg Wikipedii ma od 2,2 mln do 3,5 mln mieszkańców, zależnie od kryteriów.
  • Odpowiedz