Wpis z mikrobloga

Czy ktoś orientuje się jaki jest całkowity koszt zrobienia #prawojazdy kategorii C (i ewentualnie C+E)? Nie wiem ile kosztują "dodatki" czyli badania lekarskie, psychotesty itd. Czy jak chcę to prawo jazdy zrobić "dla siebie", czyli nie będę kierowcą zawodowym itp to psychotesty też mnie obowiązują? Ile jest godzin teorii? (Prawo jazdy kategorii B posiadam od 7 lat)

#pytanie #kiciochpyta #kategoriac
  • 12
@dtkb: no musisz liczyc jakieś 7-8 tys. Badania zależy jak się dogadasz w przychodni, kilka stów. Lekarskie i psychotesty obowiązują. Teorii 20h, praktyki 30h.
@dtkb: Co do koszów to musisz googlować w swojej okolicy ośrodki tam najlepiej ci pisze wszystko. 200 lekarz i chyba 150 psycholog (ale tego nie jestem pewien czy mają ustawowe widełki). Tak do C potrzeba psychotestów nawet dla siebie. Teorii jest 20 godzin.
@dtkb: niedługo zaczynam robić prawko kat. C, C+E, KW itd i rozeznałem się w kosztach w #bialystok

Ile jest godzin teorii?

zobacz na stronie OSK, na C masz 20 godzin teorii i 30 praktyki, na C+E pewnie podobnie. KW - 140/280h o ile dobrze pamiętam, zależy czy pełna, czy przyspieszona

Jeżeli nie chcesz pracować zarobkowo, to omijasz punkty 5 i 6, możesz też najpewniej oszczędzić na podwójnej wymianie prawka (wymieniasz dopiero
@dtkb:

Kat. C - 1600-2200 PLN, zalezy gdzie robisz, egzamin chyba 180 PLN
Kat. CE - 1800-2500 PLN, egzamin chyba 220 PLN
Badania lekarskie - 150 PLN
Psychotesty - 100 PLN
Kwalifikacja wstepna przyspieszona - 2000 PLN
lub
Kwalifikacja wstepna pelna - 2800-3000 PLN
Egzamin z kwalifikacji ok 200 PLN przy 5 osobach zdajacych tego samego dnia (koszt egzaminu to 1000zl dzielony na ilosc osob zdajacych)

Kwalifikacja przyspieszona jest tansza i
@sultanomariano: @reaktiv: Czy to jest tak, że jak robię C+E to do kosztów C muszę dodać C+E (czyli biorąc z dolnej półki 1600+1800=3400) czy kwota jaką podaliście za C+E jest całkowitą kwotą (płacę tylko 1800)?
@reaktiv:

Kwalifikacja przyspieszona jest tansza i trwa krocej ale musisz miec skonczone chyba 23 albo 25 lat, nie pamietam.

21 lat, sam mam zamiar zapisać się na przyspieszoną krótko po 21 urodzinach

@dtkb:

Czy to jest tak, że jak robię C+E to do kosztów C muszę dodać C+E (czyli biorąc z dolnej półki 1600+1800=3400) czy kwota jaką podaliście za C+E jest całkowitą kwotą (płacę tylko 1800)?

nie bardzo rozumiem, żeby
@sultanomariano: No, moze, ja robilem jak mialem skonczone 23 takze nie zwracalem na to uwagi hehe :)

@dtkb: To sa dwie osobne kategorie, pierw musisz zrobic C, pozniej CE, czyli koszt ~3500zl.

Niestety u nas w kraju prawko to droga zabawa. Jak bys mial znajomego w transporcie co ma firme, to mogl by ci dac zaswiadczenie, ze cie zatrudni po skonczonych kursach i udac sie z tym do Urzedu Pracy,