Wpis z mikrobloga

Elo Mircy oraz mam nadzieję Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj kolejna część kursu Arduino, tym razem o wyświetlaczu LCD, sposoby podłączenia do Ardunio, wysyłanie danych do LCD. Aby zobaczyć wincyj to zapraszam, link poniżej:

http://feriar-lab.pl/kurs-arduino-8-obsluga-lcd-16x2-20x4-hd44780/

#arduino #elektronika #majsterkowanie #kurs #feriar-lab #programowanie #lcd #hd44780
feriar - Elo Mircy oraz mam nadzieję Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj kolejna część kur...

źródło: comment_ngzFdU8XhuxWNuc0E70bdteDhf5cabgo.jpg

Pobierz
  • 19
@Kernel_poza_kontrolo: Wiem, że ciągle LEDy, ADC, PWM.... ale od tego momentu będzie już szło inaczej. Bo najpierw chciałem przerobić bazowe funkcje Arduino. Teraz już się wziąłem za wyświetlacz i będę mógł już różne moduły omawiać w połączeniu z wyświetlaczem. Nie chciałem, żeby doszło do takiej sytuacji, że najpierw przerobie DS18B20, DHT11 itp. moduły a potem LCD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@feriar: Mam nadzieję, że będzie ciekawiej, bo póki co to wszystkie poradniki są o tym samym, zmienia się tylko autor. Rozumiem, że podstawy trzeba napisać, ale najgorsze jest to, że u wielu na podstawach się kończy, a więc trzymam kciuki. Jako, że nie przeglądałem Twoich poradników, powiedz mi, czy masz gdzieś napisany zbiór elementów z jakich będziesz korzystać w całym kursie, zestaw?
@PeeWuu: No i widzisz, dlatego chcę to przełamać, że tylko diody, adc, pwm... Mam dużo pomysłów na te kursy, za niedługo wrzucę projekt oparty na tych kursach. Co do części to nie mam takiego starter packa do kursu, ale przemyślę to ;) Na ten moment to przed każdym kursem podaję spis elementów do jego wykonania ;)
@Wextor: musisz poznać datasheet ekranu/sterownika ekranu(jak ma), zobaczyć jak rejestry obsłużyć.... Jeżeli jesteś zielonką i nie wiesz jak z datasheeta odczytać transmisję to raczej słabo to widzę :P