Wpis z mikrobloga

Czy jako osoba nieobsługująca wcześniej Kindle'a, a mająca ogromną chęć zakupu tego urządzenia, model Touch wystarczy, czy Paper White ma przewagę nad tym pierwszym wartą swojej ceny?

#kindle
  • 8
@Breados: ja korzystam z Touch i nie narzekam. Pewnie jakbym miał paperwhite to mówiłbym "tylko PPW" ale touch wg mnie jest wystarczający. Czytam w pociągu, polskimbusie, metrze i przy raczej słabej lampce ledowej i może raz żałowałem, że nie dołożyłem do PPW. Z drugiej strony różnica cenowa jest spora.
@Breados: Na wygaszaczu ekranu masz reklamę i po naciśnięciu przycisku musisz przesunąć palcem po ekranie, żeby odblokować ekran zamiast tylko nacisnąć przycisk i do tego mała reklama na dole listy książek. Ściągają ci się na Kindle'a, więc masz je też wtedy, kiedy nie masz dostępu do Internetu.
@Breados: Gdybyś się decydował na Paperwhite'a, to obecnie w niemieckim Amazonie najnowszy jest przeceniony o 20 EUR a starsza dwójka (2013) o 5 EUR: http://cyfranek.booklikes.com/post/1270510/kindle-paperwhite-2-jeszcze-tanszy-w-niemieckim-amazonie
Nowy Paperwhite ma lepszy ekran od Toucha (płynniej się zmieniają strony, bardziej wyrazisty tekst), a zamontowane oświetlenie potrafi uratować godziny życia spędzone w ciemnych pociągach/autobusach/poczekalniach, gdzie czytanie bez własnego światła przyprawia o ból oczu. Przy dobrym, normalnym świetle nie ma obowiązku używać oświetlenia.