Wpis z mikrobloga

6 512 - 5 = 6 507

Rok 2015 upływa mi pod znakiem zakładu - założyłem się z pewną osobą o to, że w tym roku przeczytam 52 książki. W obecnej chwili przeczytane mam już 40. Będę sie starał co jakiś czas wrzucać kilka słów o tym co przeczytałem (w zestawach po 5 sztuk, żeby było i mi i wam łatwiej).

Obecna edycja Bookmetera trwa od 2 marca 2015, w związku z czym do zestawienia niezałapał się 4 książki - S.King - Pan Mercedes, E. L. James - Pięćdziesiąt Twarzy Greya, Philip K. Dick - Ubik oraz 1 część trylogii K-PAX - Gene Brewer. Odejmuje od tej daty (regulaminowo) i mam nadzieje, że nikt nie doczepi się, że daje książki z dość dóżym opóźnieniem
lubimyczytac - http://lubimyczytac.pl/polka/3088200/przeczytane/lista

Tytuł: Serca Atlantydów
Autor: Stephen King
Gatunek: Thriller/Horror
★★★★★
Zbiór 5 nowelek Kinga. W mojej opinii najlepsza jest 1 z nich – „Mali ludzie w żółtych płaszczach” o dość zauważalnym powiązaniu z cyklem Mroczna Wieża tego samego autora. Wszystkie powieści łączą się w dość spójną całość i poszczególni bohaterowie pojawiają się w kolejnych nowelkach. Trudno tu doszukiwać się grozy – jest tu dużo więcej z thrillera, ale mimo wszystko zbiór trzyma poziom.
Skończyłem: 4 maja 2015

Tytuł: Tygrys tu, tygrys tam...
Autor: Ray Bradbury, Isaac Asimov, Stephen King, Roald Dahl, Robert Bloch, Ambrose Bierce, Richard Matheson, Robert Lawrence Stine, William F. Nolan, Ramsey Campbell, Joan Delano Aiken
Gatunek: Horror/Thriller
★★★★★
Zbiór kilkunastu opowiadań wielu autorów syngowanych nazwiskiem S. Kinga. Duża częsć dość bezpłciowa, jednak trafiły się w mojej opinii 2 perełki - Cudnowne Życie, Trzynasty dzień Bożego Narodzenia. Polecałbym tylko zatwardziałym fanom tego typu serii.
Skończyłem: 26 kwietnia 2015

Tytuł: Światy Prota. Raport Prota
Autor: Gene Brewer
Gatunek: SF/Fantasy
★★★★★★
Ostatnia częśc trylogii o procie. Można odnieść wrażenie, że autor nie miał pomysłu jak zakończyć serie. Ogólnie i tak wyszło lepiej niż w pisanej na sile części 2, ale do pierwowzoru nadal wiele brakowało.
Skończyłem: 22 kwietnia 2015

Tytuł: Na Promieniu Światła
Autor: Gene Brewer
Gatunek: SF/Psychologiczna
★★★★★
Druga część trylogii o tajemniczym przybyszu z planety K-PAX (znanego dla was głównie z filmu). Dużo więcej psychologii w porównaniu do 1 części - wprowadzony również wątek miłosny. Najlepsze w niej to, że jest to seria K-PAX, ale najgorsze to że nie jest 1 częścią.
Skończyłem: 21 kwietnia 2015

Tytuł: Ognie na Skałach
Autor: Rafał Ziemkiewicz
Gatunek: Fantasy
★★★★
Dzieło jednego z autorów, który częsć książek ma dobre, ale jeśli zabierze sie za jakiś inny gatunek to raczej nie wychodzi to na dobre. Jest to opowieśc o Żegoście - wędrownym najemniku który przybywa do nowej krainy i blablabla ratuje ją. Banalna.
Skończyłem: 15 kwietnia 2015
#bookmeter #wyzwanie52ksiazki #lubimyczytac
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach