Wpis z mikrobloga

@Threepwood: ok, ale PL też nie była długo dłużna i pojawił się u nich na stronie tekst krytykujący konserwatywnych liberałów. Dlatego zastanawiam się czy jest możliwy w Polsce scenariusz powstania partii liberalnej, łączącej te odłamy. Jak na przykład FDP w Niemczech. Bo tak naprawdę jesteśmy sojusznikami w jednej sprawie, a wokół nas innych sojuszników tej sprawy raczej brak.
@SirBlake: IMO prędzej z liberałami, niż z kolibrami. Z tego co widzę to PL raczej chce się odciąć od wizerunku wolnościowca jaki wykreował krul, czyli kolesia w muszce siedzącego mentalnie i używającego słownictwa z XIX w. Do tego dochodzi nielewicowa część środowiska LGBT, którą warto zagospodarować, a kolibrzy są dla nich nie do przełknięcia.
@SirBlake: Pewnie jest możliwy. Tylko jestem zdziwiony, że w Polsce ludzie potrafią się kłócić o byle co zamiast ustalić jakieś wspólne ramy działania. Wydaje mi się, że FDP ma bardziej realny program, założenia niż polskie partie liberalne
@SirBlake: Otóż to. Myślę, że partia centroprawicowa miała by dość spore szanse odnieść sukces. Mam też wrażenie, że w Polsce liberalizm kojarzy się z krulem co na pewno nie wpływa dobrze na postrzeganie takich partii.
@SirBlake: Libertarianie z liberałami (zwłaszcza klasycznymi) bez problemu daliby radę się dogadać, w końcu różnice między nimi dotyczą zazwyczaj szczegółów. Jednakże o koalicję z konserwatywnymi-liberałami byłoby trudniej, ponieważ wbrew nazwie nie są oni odłamem liberalizmu.
@SirBlake: liberałowie i libertarianie w Polsce to polityczny plankton, niestety. Mam nadzieję, że nie będą się bratać z konserwatywnymi liberałami, ale mogliby zagarnąć nie-konserwatywnych działaczy i elektorat od korwinowców, którzy z braku alternatywy się tam pochowali.
@fir3fly: hmm, czyli sama przyznajesz, że to polityczny plankton, po czym stwierdzasz, że nie ma co się bratać z innym politycznym planktonem jakim są ko-liberałowie. Nie lepiej połączyć siły?
Mam nadzieję, że nie będą się bratać z konserwatywnymi liberałami, ale mogliby zagarnąć nie-konserwatywnych działaczy i elektorat od korwinowców, którzy z braku alternatywy się tam pochowali.


@fir3fly: Ogłosili przecież, że z Korwinem ugrupowania nie utworzą, ale we wspólnych sprawach, gdzie mają taki sam głos będą się łączyć z nimi, więc współpraca jest możliwa, chociażby w sprawie wolnego rynku.