Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 39: 27.09-11.10.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

2 tygodnie przerwy. w tym czasie wyszło na prawdę wiele wyjątkowych utworów. Wybrałem totalnie minimalną ich liczbę, żeby utrzymać jak najwyższy poziom listy. Mniej typowej komercji niż zazwyczaj.

18. [Breathe Carolina - Platinum Hearts (feat. KARRA) [Club Mix]](https://www.youtube.com/watch?v=A8lDKUYP9Rg) || #bigroomprogressivehouse
Przesłodzony bigroom, ale nic nie poradzę, że mi tak wpadł w ucho :/

17. DVBBS - Never Leave || #bigroomprogressivehouse
Najlepszy utwór od Kanadyjczyków od czasu Goldskies . Miła, lekka melodia, przyjemne wstawki fortepianowe, popularne dźwięki na dropie, ale jak dla mnie to najlepszy utwór od tych panów.

16. Denny Berland feat. Sean - Love For You (The Him Extended Mix) || #house
Bardzo lubię takie dźwięki. Wg mnie o wiele lepsze niż oryginał. Te cymbałki jednak robią ogromną robotę i nadają niesamowity klimat.

15. Antonio Giacca - Going Crazy (Original Mix) || #futurehouse #house
Gdy usłyszałem początek utworu myślałem, że będzie to kolejny, typowy przedstawiciel house, ale jednak autor poszedł w stronę future. Myślę, że to dobry wybór.

14. Lydia&Sebastien - Quand T'Es Pas La (Original Mix) || #house
Wrzucam, choć nie jestem do końca do tej nutki przekonany, ale odzew społeczności pod nią był spory. Na pewno coś innego, niż zwykle ;)

13. Zhu - Hold Up, Wait a Minute (feat. Bone Thugs-N-Harmony & Trombone Shorty) || #muzykaelektroniczna
Ja się na temat tego utworu nie wypowiadam. Przekonajcie się sami o co chodzi.

12. Pep & Rash x Shermanology - Sugar (Original Mix) || #house #futurehouse
Pep & Rash połączyli swoje siły z wokalem od Shermanology. Podoba mi się bassline, melodia wkręca się strasznie w mózg.

11. Swanky Tunes & Playmore - I Need U (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Wysoka pozycja jak na bigroom. To ze względu na nietypowe dropy, mianowicie wykręcili bardzo unikalne dźwięki, pierwszy raz słyszę tak wykręcone sample.

10. Chocolate Puma & Tommie Sunshine feat. DJ Funk - Scrub The Ground (Original Mix) || #house #fidgethouse
No nienormalni. Chcą zniszczyć mój subwoofer. Typowe czekoladowe pumy. Festiwalowy mocarz, jakby to poleciało w amfiteatrze na Sunrise :o

9. Paris & Simo x Jakko ft. Paul Aiden – Here Tonight (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Free Download. Bardzo dobry wokal. Sample na dropie nie są oryginalne, za to melodia jest na prawdę cudna i aż mnie zdziwiło, że nie zostało to nigdzie wydane...

8. The Avener & Kim Churchill - You're My Window To the Sky || #house
Niesamowicie urzekająca produkcja, fajny wokal i miłe dźwięki. Na yt słaba jakość, o wiele lepiej wygląda to w pliku ode mnie ;)

7. Oliver Heldens & Da Hool - MHATLP (HI-LO Edit) || #house #fidgethouse
Kolejny fidget od Heldensa. Odświeżenie legendarnego MHATLPa. Produkcja, która mi bardzo przypadła do gustu, choć wielu uważa, że jest słaba. Pokręcone dźwięki na dropach (szczególnie te piskliwe - dla mnie miodzio)

6. Kryder & Tom Staar & The Wulf - De Puta Madre (Extended Mix) || #house
Kryder & Tom Staar powinni być wystarczającą recenzją tego utworu, który jest nietuzinkowy, wyłamuje się ze schematów. Sombrero Taco Burito jajajaja

5. ZHU - Crazy As It Is (feat. Keznamdi & A-Trak) || #house
Housowy bassline w połączeniu z reggae. Dobrze wykonany utwór, melodia się wkręca, można polecić każdemu.

4. Arty - Feel Your Love feat. Javeon || #bigroomprogressivehouse
Pierwszy z utworów z najnowszego albumu Glorious od ruska, o którym opowiem więcej w kolejnym utworze od tego pana na liście ;). Cudny, kobiecy wokal, a na dropie dość popularne ostatnio dźwięki, które mogliśmy ostatnio usłyszeć w produkcjach takich osób jak Garrix, czy Hardway.

3. RAM - Heartfelt (Original Mix) || #trance #mirkoelektronika
Produkcja, którą wrzucałem już wcześniej (i uważam, że mogę użyć w jej przypadku tagu #mirkoelektronika). Jest to jeden z najlepszych progresywnych trance w ostatnich latach. RAM nie zawodzi.

2. Duke Dumont - Melt !!!UWAGA ODNOŚNIK DO SOUNDCLOUD!!! || #deephouse
Hrabia w najlepszym wydaniu. Utwór, który mi podpadł wyjątkowo. Głębokie dźwięki, wkręcający bassline, wokal na wysokim poziomie. Nuta utrzymuje wysoki poziom.

1. Arty - Glorious (feat. Blondfire) || #house
Z miłości do Arty'ego. Tytułowy utwór najlepszego albumu roku w elektronicznej muzyce tanecznej. Ten pan zawsze dla mnie był wybitnym producentem, a teraz zapewnia nas o tym po raz kolejny. Sam utwór nie jest jakimś arcydziełem kultury, ALE gdy zamyka się oczy, wczuwa w ten klimat to jest to coś wyjątkowego. Mnie poruszyło do samego serduszka :>

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Zapraszam do dzielenia się muzyką i poglądami i miłego słuchania.
Link do paczki na zippy

#muzyka #muzykaelektroniczna #edm
  • 3