Wpis z mikrobloga

Odcinek 3 - wizyta w Open Finance #walkaokredythipoteczny

Jak już wcześniej pisałem póki co wniosek w #wbk przepadł z racji segregacji klientów. Zastanawiam się czy w ogóle pisać odwołanie skoro tak traktują ludzi.

Wniosek do #raiffeisen jest w trakcie oceny. Czekamy.

Ponieważ nasz obecny doradca również nie przejawia zbyt duże inicjatywy w działaniu, stwierdziłem, że z ciekawości udam się do #openfinance celem wybadania innych możliwość. Dymanie do każdego z banków jest upierdliwe. W większości i tak odeślą z kwitkiem i wezmą dane aby oddzwonić. Btw w #paribas czekałem na to tylko tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu małe co nieco jeszcze wtrącę. Chociażby skały srały a nic nie bierzcie pod uwagę Getin Banku. To jest patologia jak dla mnie. Na necie też można co nieco poczytać jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Poszedłem do oddziału to Pani stwierdziła, że oni nie zajmują się tym lol i mam iść tam obok dalej sobie. Spoko no to idem. Placówka zajmująca się tylko kredytami hipotecznymi... Pani stwierdziła, że ona to w sumie ma tylko jakiś tam kalkulatorek i nie wiele powie lol2. Po wyliczeniu wyszło rata skromnie 1100 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie przy wyliczeniu zdolności na infolini Getinu było 617 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie powiem śmiechłem mocno. Pani powiedziała, że zasadniczo Open Finance jest ich, mam tam iść to i tak mi ich kredyt w pierwsze kolejności będą wciskać lol3.

A co tam dorzucę wisienkę na torcie. Home Broker też jest ich. To jest już patologia do potęgi. Biorą prowizję od obsługi, ok 3.5% lol43 , plus prowizja od zakupu mieszkania u nich (od sprzedającego też wezmą....) i prowizję od kredytu lol5646. Oczywiście najlepszy kredyt będzie w Getin Banku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ok zatem czas wybrać się do #openfinance

Babka okazała się sympatyczna i rzeczowa. Trochę lat na karku mam więc te wszystkie gadki czysto sprzedażowe już na mnie nie działają i chyba szybko się o tym przekonała. Generalnie spotkanie polegało na sprawdzeniu zdolności w bankach, gdzie jeszcze wnioski nie zostały złożone. Okazało się (no tymczasowo się okazało...), że mamy zdolność w #pekaosa #paribas i #alior. Spoko loko czyli możemy działać. Pani stwierdziła, że nasz przypadek i tak skonsultuje z kontaktami bezpośrednio w banku i do 16 tego samego dnia da znać.

No więc odezwała się koło i 16 i oznajmiła, że w sumie to nigdzie nie mam zdolności :D ,jedynie w grę wchodzi #mbank bez MDM ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co ciekawe przy wizycie w #mbank odradzano nam ich kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie więc, zrobiło się całkiem wesoło. Według niej zdolności nawet w Raiffeisenie nie mamy heh. Chwytam za telefon do Zbyszka i pytam się ##!$%@? . On zaskoczony, o zmianach zdolności nic nie wie ale w poniedziałek wybada temat. W międzyczasie na przezornie dzwonię do swojego kontaktu (godzina 17:30) i sprawdzamy. No więc zdolność przy osobnych godpodarstwach 130k a wspólnie 180k. #!$%@?. ##!$%@?. Standardowo każdy mówi co innego.... Po weekendzie to jest temat numer 1 do wyjaśnienia. Kluczem do zdolności staje się kwestia tego czy tworzymy wspólne gospodarstwo czy osobne. Dwaj doradcy nam mówili, że hajtać się nie ma co bo to ma bardzo mały wpływ a jak się okazuje może mieć kolosalny.... Będąc w małżeństwie bedzie 99% szansa na wspólne gospodarstwo. Będąc w narzeczeństwie, mieszkając razem ale mając różne adres zameldowania będzie 99% szansa na oddzielne gospodarstwa.... Jeśli tak się okaże to oświadczam, że chyba #!$%@?ę tych doradców za to co nam powiedzieli.... Aha u jednego pytaliśmy się o to 2 miechy temu, żeby mieć czas hajtnąć się jak coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując na chwilę obecną jeden wniosek jakieś szanse ma i się okaże jakie. Poza tym zlewam wszelkich pośredników i składamy wnioski sami. Co wszystkim, których chcą mieć spokojny sen, serdecznie polecam.

Mireczki jeśli interesuje Was jak do dalej wyglądało i wygląda, bo nadal walczym dzielnie o kredyt dajcie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taguję #walkaokredythipoteczny

#mieszkanie #dom #banki #kredyt #rozowepaski #niebieskiepaski #polska
  • 9
@jasimalgosia: Mireczku a powiedz mi jak wyglądają wasze zarobki? I ile macie odlozonego hajsu na wpłatę własną? Sam jestem na etapie odkładania i ciekaw jestem jak będzie wyglądała moja zdolność kredytowa