Wpis z mikrobloga

Mówię Wam - jeśli PiSiory wygrają, to jedyna nadzieja w tym, że nie sformują rządu. Jakby nie daj borze wygrali i mieli większość w sejmie, to byłaby to kaplica na kolejne 4 lata. Wyobrażacie sobie ten kierunek wstecz? Całkowity zakaz aborcji, zakaz sprzedaży pigułek po, umocnienie kleru, 500 zł za każdego spłodzonego bachora, powrót do wieku emerytalnego 60/65, ponowne #!$%@? o Smoleńsku, itp. itd.

Nadzieja w tym, że ta partia nie zdobędzie większości mandatów w sejmie, a reszta opozycji będzie na tyle samozachowawcza, aby wspólnie się dogadać i nie pozwalać PiSowi na sprawne rządzenie. Wolę 4 lata stagnacji niż 4 lata cofania Polski w rozwoju.
#neuropa #4konserwy #mowiejakjest
  • 28
@sermaciej: Nie zmieniłem swoich poglądów ani o milimetr. Ale mam świadomość, że w tym momencie one są odległe od możliwości ich realizacji niczym platoński wymiar idealnych bytów. Natomiast priorytetem jest teraz odsunięcie PO od władzy i niedopuszczenie aby ich Palikot 2.0 za bardzo się rozbrykał. Jeśli Korwin do wyborów nie straci swojej szansy na przekroczenie progu wyborczego - zagłosuję na niego i będę liczył na jego koalicję z PiS. Natomiast jeśli
@ja_tu_tylko_na_chwile: https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm

2. doktryna gospodarcza postulująca upowszechnienia świadczeń socjalnych i poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.

ta definicja pasuje
@sermaciej: Oh tak. Tekst z wikipedii. W dodatku bez jakichkolwiek odnośników to faktycznie wyznacznik :].

Od dziesiątek lat socjalizm naukowcy rozumieją dość jednoznacznie: system środków produkcji skolektywizowanych przez państwo i zastąpienie rynku jako narzędzia do redystrybucji i kalkulacji ekonomicznej odgórnie centralnym planowaniem.

Definicja, którą wrzuciłeś brzmi jakby napisał ją uczeń 3 klasy liceum (i pewnie to oni najczęściej jej używają do wypracowań z WOSu). Jest zupełnie nieścisła i nie definiuje zbyt