Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś program do nauki angielskiego(słówka), ale z wymową i pisownią amerykańską? Profesor Henry czy SuperMemo - wszystkie nagrania przez Brytyjczyków. Póki co korzystam z Anki i ściągam amerykańską wymowę za pomocą wtyczki, ale trzeba wpisywać słówka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#angielski #jezykiobce #naukajezykow
  • 7
@szukaj: Uczyć słówek głównie. Chodzę na speaking do nauczyciela i często się kilka sekund zastanawiam nad tym co powiedzieć bo nie mam słownictwa. Ale planuję za rok lub dwa lata wyjechać do Stanów, dlatego zapytałem o amerykańską wymowę/pisownię.
@nick230: Powiem Ci tak... Że dla Amerykanina nie jest najważniejsza wymowa poszczególnych sów, ale intonacja. I to nie intonacja poszczególnych słów, ale całych zdań - melodia całych wyrażeń. "American Accent Training" Ann Cook - to jest pozycja którą mogę polecić. Jest nawet na YouTube całe audio wraz z pdf'em. Ale dobrze byłoby mieć to na dysku jeśli poważnie chcesz popracować nad wymową bo przydaje się zwolnienie tego co babka mów (a
@Sheppardd: Kurde, wygląda na to, że całe życie uczę się pisowni brytyjskiej a wymowy amerykańskiej(filmy edukacyjne, seriale itp) :D
@szukaj: Dzięki za info. Ale czy w takim razie, bez problemu mogę się uczyć z programu Profesor Henry, gdzie lektorami są Brytyjczycy? Jak byś to widział?
Btw, dam radę przygotować się do wyjazdu w 10 miesięcy? Powiedzmy, że teraz jestem na poziomie B2.
@nick230: Wiesz, zależy na czym Ci zależy. Ja praktycznie też przez większość mojej styczności z j. angielskim miałem do czynienia z wymową brytyjską. Ale bardzo mnie fascynuje wymowa amerykańska i w sumie bardziej mi się podoba. Jesli zależy Ci na akcencie rodem z USA, to nie widzę problemu żeby zacząć sie go uczyć.

Wiesz pisownia Am vs Br jest praktycznie taka sama. Jest jakaś część różnic w pisowni np. color vs