Wpis z mikrobloga

#jezykiobce #francja #francuski #naukajezykow

Chciałabym na własną rękę nauczyć się od podstaw j. francuskiego i poszukuję jakiś ciekawych materiałów do nauki. Niestety nie mogę sobie pozwolić na kurs, ale może ktoś z was mógłby polecić mi jakiś samouczek online albo książkę z płytką? Ktoś może próbował samodzielnie opanować podstawy i chciałby się podzielić jakimiś radami?
  • 23
@koorihime: A tak właściwie, to na co Ci ten francuski? Chcesz tam emigrować? Ja wiem, że Francuzi nie lubią angielskiego; podobnie Włosi, ale ja bym wolał mieć angielski na C1/C2 niż angielski na B2, albo mniej, bo jak się nie używa, to słówka i zasady gramatyczne ulatują z pamięci, niż znać angielski dobrze, a niemiecki ledwo komunikatywnie.

Tak dla sportu, to ja bym się wziął za węgierski. Trudny, ale Węgierki ładne.
@koorihime: Jeśli może być po angielsku, to faktycznie spróbuj duolingo + memrise. W duolingo wchodzisz w Ustawienia --> Język nauki --> I want to learn French. Na Memrise też na pewno znajdziesz więcej dobrych zbiorów słówek z angielskiego na francuski niż z polskiego na francuski, polecam poszukać jakiegoś kursu, który leci wg popularności słów w języku (np. jakieś 1000 most frequent French words czy 1000 French words by frequency).
Węgierskie to raczej nie dla mnie, z języków mniej używanych uczę się japońskiego i będę prawdopodobnie mongolskiego ( ͡ ͜ʖ ͡)


@koorihime: Ale "Węgier, Polak – dwa bratanki. I do szabli i do szklanki"... :)