Wpis z mikrobloga

#komputery #komputerystacjonarne
Mirki mam komputer, który ma już 6 lata, nie działa najlepiej.
Specyfikacja:
-2GB ramu
-GeForce 9500 GT
-Pentium Dual-Core E5200 2,5 GHz
-Samsung 500GB
Zasilacz nie z czarnej listy. ;P
Czy z tym da się coś jeszcze zrobić? Czy lepiej jednak kupić nowy? Myślałam, żeby sobie wymienić RAM na dwie kości po 2GB (teraz mam 2x1GB), chociaż nie wiem czy płyta główna to ogarnie, a nie pamiętam jak sprawdzić jaka to płyta.;P
Czy może do tysiąca uda mi się kupić coś co posłuży mi przez kolejne kilka dobrych lat? Komputera używam głównie do internetu, photoshopa (tutaj najbardziej boli brak RAMu), ale w sumie może i czasem bym sobie pograła.. ;p
  • 19
  • Odpowiedz
@biuna: ja bym w Nowy zainwestowal 4gb ram to i tak nie jest jakoś dużo bardzo, tov jest tak ok a reszta już v słaba jest. tzn możesz wiadomo dodac i wymienic cos ale pytanie czy jest sens w przypadku 6 letniego sprzętu. no i zależy do czego używasz ale jak lubisz bawić się kompem to może warto zainwestować? jak nie msz hajsu to powymieniaj mniejsze części i też to
  • Odpowiedz
@Krisskow: No tak jak napisałam, mam około tysiaka na tę inwestycję.:P Sama sobie na pewno komputera nie złożę i musiałabym to komuś zlecić (tutaj już powiedzmy mam ogarnięte gdzie).
  • Odpowiedz
@biuna: Żeby coś sensownego doradzić, to musisz znać model płyty głównej, żeby wiedzieć ile max. RAMu obsłuży, jakie SATA itd. Jak nie obsłuży więcej niż 4GB to moim zdaniem nie warto się bawić.
  • Odpowiedz
@biuna: Dałoby się złożyć coś z np. Pentiumem G3250 i SSD na system, z tym, że bez karty graficznej, a do Photoshopa mogłaby się przydać.
  • Odpowiedz
@biuna: #nieznamsietosiewypowiem, ale miałem podobny sprzęt i podobne rozważania. Ten sam procek, analogiczna karta Radeona, 2 gb ram. Pożyczyłem kostkę 2gb i nie było widać ŻADNEJ różnicy w funkcjonowaniu sprzętu. Nowsze gry nie chodziły przez to lepiej, może więcej zakładek w chromie się dało odpalić, ale generalnie mało pomogło. W dodatku jeśli nie masz dostępu do takiej kości po taniości, to ramy do starych płyt (czyli bodaj
  • Odpowiedz