Wpis z mikrobloga

@feliks-dzierzynski:

Na początku trochę filzofowania autora na temat broni i jej roli.

Następnie jak, po co, dlaczego możemy/powinniśmy mieć broń.

Na końcu troszkę o czarnoprochowcach i w ogóle broni.

A pomogła mi w odnalezieniu pasji którą mam nadzieję w przyszłości realizować.
@Argetlam: Ja ostatnio czytałem książkę "Balistyka dla snajperów", co prawda część nie była lekkostrawna, ale generalnie trochę ciekawostek z tego wyciągnąłem.
@Rogue:

Ostatnio staram się załatwić sobie nieco praktyki w miejsce teorii ;)

Chciałbym pojąć jak można strzelać tak szybko i z taką powtarzalnością jak to robią strzelcy w strzelectwie dynamicznym ; __ ;

Praktyka? Przeznaczenie? A może jestem lamą...
@Argetlam:

Chciałbym pojąć jak można strzelać tak szybko i z taką powtarzalnością jak to robią strzelcy w strzelectwie dynamicznym ; __ ;


Nie wiem, ja jeszcze nie umiem :P

Ja nawet nie ogarniam tak w pełni strzelać z 9mm statycznie, dynamika to daleko przede mną :< no ale trzeba sobie stawiać jakieś cele.
@Argetlam: Szkoda kasy na zawody póki nie musisz. Jak chcesz strzelać sportowo na poważnie, to zacznij od członkostwa w klubie zrzeszonym w PZSS i w miarę tanich treningów.
@Rogue:

Na to też przyjdzie pora wraz pieniędzmi/pobytem na ewentualnych studiach w większym mieście (gdzie taki klub będzie ; __ ; )

Co rozumiesz przez w miarę tanie?
@Argetlam: jak sie uczylem to placilem 40 skladki miesiecznej i ok. 10-15 na kazdym treningu kulowym (srutu do wiatrowek nie licze bo tani), a bywalem powiedzmy na 2-4 takich treningach miesiecznie.
@Argetlam: Teraz gdzie indziej mam składkę 20, dowolne godziny treningów ale za to ok. 20 zł za samo w sobie wynajęcie osi na parę godzin i właściwie tylko z własną lub pożyczoną bronią- gdybym nie miał, to strzelałbym tylko pod okiem instruktora i byłoby z bocznego zapłonu na wyposażeniu strzelnicy jakieś 2x więcej niż w starym klubie. Teraz mi to pasuje, no ale wszystko zależy od indywidualnych preferencji.