Wpis z mikrobloga

Wielki test kolumn.

Nawiązując do zeszłotygodniowego testu mostów który cieszył się sporym zainteresowaniem (link poniżej) postanowiłem podzielić się kilkoma fotkami z testu kolumn. Mam nadzieję że kogoś to zaciekawi.

http://www.wykop.pl/wpis/14521343/no-dobra-mircy-i-mirabelki-dzis-wielki-dzien-testo/

Zadanie polegało na tym by zbudować jak najlżejszą konstrukcję z balsy o przekroju pojedynczego elementu nie przekraczajacego 1/4 in2 (ćwierć cala kwadratowego?) która będzie w stanie wytrzymać wagę 200 lbs ale nie będzie utrzymać więcej niż 300 lbs. Wszystko miało zostać poparte obliczeniami i modelami 3d. Takie ćwiczenia praktyczne dla studenciaków. Ja aby było ciekawiej postanowiłem także zbudować jeszcze jedną konstrukcję która była by w stanie wytrzymać 400 lbs czyli około 180kg.

#mosty #inzynieria #projekty #tworczoscwlasna #r2d2rysuje #chwalesie
R2D2zSosnowca - Wielki test kolumn. 

Nawiązując do zeszłotygodniowego testu mostów k...

źródło: comment_khW9TWo7xzHF3WjVObZJuzLgKhd09I1v.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R2D2_z_Sosnowca:
1. co to za uczelnia? fajne zajęcia
2. wydaje mi się że (oczywiście pomjając kryterium jak najmniejszej masy) stworzenie konstrukcji (mostu czy kolumny) która psuje się przy z góry zadanym obciążeniu jest całkiem proste (wręcz możliwe z podstawową wiedzą z matematyki/fizyki z gimbazy + kartką i ołówkiem do obliczeń) - wystarczy zrobić bardzo trwałą konstrukcję z pojedynczym miejscem w którym łatwo obliczyć naprężenia i wmontować tam element o określonej
  • Odpowiedz
@KEjAf: niby takie proste, ludzie studia kończą zostają inżynierami a potem trzeba lotniska czy drogi zaraz po otwarciu zamykać i poprawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) po to się takie rzeczy wałkuje aby nabrać rutyny i wprawy. W stanach dzieciaki w collegu takie rzeczy robią a to nawet nie poziom uniwersytecki. Na studiach budują prawdziwe konstrukcje by sprawdzić w praktyce czy teoria działa. Na prawdę dołuje mnie
  • Odpowiedz
@Bloody_Kiss: AutoCAD - jako ciekawostka to co widać to screeny z aplikacji dostępnej na iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°) można było jeszcze przed zajęciami coś pozmieniać aby nie było. Tak w ogóle to całkiem poręczne narzędzie stworzono - niby wersja na telefon a działa.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: bo projektowanie prawdziwych lotnisk czy dróg już nie jest takie proste. nie zrozum mnie źle, myślę że "uczciwe" rozwiązanie waszego zadania też wcale nie jest proste i na pewno jest bardzo pouczające i dobrze przygotowuje do przyszłej pracy. zajęcia wyglądają naprawdę fajnie.

chodzi mi tylko o to że bardzo łatwo jest rozwiązać to zadanie "nieuczciwie", tzn. podać rozwiązanie spełniające kryteria z pominięciem wszystkich istotnych trudności, bez liczenia naprężeń w
  • Odpowiedz
@KEjAf: Mój błąd. Nie napisałem tutaj wszystkiego. Aby zaliczyć zadanie należało odbywać konsultacje z nauczycielem wówczas on wiedział że jesteśmy na właściwej ścieżce. Nie załączyłem także żadnych kalkulacji i obliczeń oraz rysunków technicznych które również wpływały na ocenę. Nasze kalkulacje musieliśmy podać przed rozpoczęciem testu. Wówczas mogliśmy porównać nasze przypuszczalne liczby przy jakim ciężarze konstrukcja się zawali z tym co faktycznie miało miejsce. Uwierz mi że to wszystko trzymało się
  • Odpowiedz