Wpis z mikrobloga

Mirki wcześniejszy post był trochę chaotyczny, ale to z wrażeń. Za ok. tydzień odbieramy suczkę labardora ;)))) I teraz pytanie o akcesoria:
*o jakich wymiarach legowisko, żeby nie trzeba było zmieniać gdy labrador podrośnie?
*smycz flexi czy skórzana, materiałowa ?
*obroża czy szelki?
*i ostatnie pytanie jaka karma?
Z góry dzięki wszystkim za pomoc. ;)
@wyrzol @Ulubiona @Sixshoes wołam Was bo widzę że macie labradory ;)

#labrador #pies #psy #zwierzaczki #zwierzeta
  • 18
@Logmach:

- mój labrador wybrał kanapę i ma ją na wyłączność - dosyć dużą
- w moim przypadku materiałowa.
- Obroża
- Ja od lata swojego karmię karmą PURINA

Teraz się zaczną nieprzespane noce, pogryzione papcie itp. itd. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Logmach: bierzesz szczeniaka, tak?
- legowisko? i tak będzie spać gdzie jej będzie najwygodniej - najpewniej w łóżku z Tobą albo innymi domownikami
- obroża, bo z szelek dość szybko wyrośnie. A jak ją nauczysz chodzić na smyczy, to nie ma znaczenia do czego smycz będzie przypięta
- jak karma, to tylko BARF
i najważniejsze: wyposaż psiaka od razu w plakietkę z numerem telefonu do siebie.
@Logmach: już spieszę z odpowiedzią :)
Przed zakupem labcia polecam przeczytać książkę "Szczenie doskonałe" oraz przebić się przez forum.labradory.org labradory.info i labradorretriver.pl gdzie można dowiedzieć się sporo fajnych rzeczy na temat posiadania labradora :)

1) Legowisko - Maniek z legowiska zaczął korzystać kilka dni temu (wczoraj skończył 4 miesiące) - wcześniej legowisko służyło mu za miejsce gdzie chwile poleży a potem się zesika i już tam nie wróci :) Do tego
@Logmach:
30-45 cm szerokość 2 cm w przypadku 8tygodniowego labradora. Pierwszą obroże kupiliśmy na stronie Kudłaty Art gdzie można stworzyć swoją własną obrożę :)

Smycz 2-2,5m jest idealna. Krótsza mija się z cdlem bo przecież chcesz dać chociaż trochę wolności swojemu psu zanim spuścisz go ze smyczy :)
@Logmach: fajne są te parciane smycze z regulowaną długością, przepinane w dwóch miejscach. Co do obroży, to idź z psem do zoologicznego i przymierz. Bardzo ważne jest, żeby obraża była dość szeroka, najlepiej na 2 kręgi szyjne psa. Zmniejsza do ryzyko kontuzji przy szarpnięciu smyczą.
@Logmach: jak sie bedzie nazywac sie mala ksiezniczka ? :D ciesze sie ze padlo na blabladora :P zebradora :P jak zwal tak zwal :) dodaj od razu zdjecie, taka prosba ode mnie :D a teraz do rzeczy moj blablador ma juz 4 lata. Przeszlam z nim niejedno. Wiec pare rad :
1. Legowisku odrazu najlepiek duze i od poczatku konsekwentnie klasc ja tam, kazac tam lezec ( chyba ze chcesz spac
@Sixshoes:
@Logmach: moim zdaniem te rozciagane smycze sa zajebiste. Nie zalezy mi aby pies chodzil przy nodze. Niech sobie poszaleje.
Wystarczy ze na manhattanie widze psy pozbawione energii. Wyszkolone tak ze ani to szczeka ani smyczy nie ciagnie. Leniwi wlasciciele robia koleczko wkolo bloku. Pies nawet nie szuka kawalka trawnika aby sie wysrac i robi to na srodku chodnika/przejsciu dla pieszych.
@wyrzol: nigdy nie zapomnę telefonu w sobotnie popołudnie, gdzie Pan bełkocząc spytał czy chce kupic labradora. Grzecznie powiedziałam, ze juz mam jednego, a potem sie okazało ze o moim mówi :) plakietka podstawa!