Wpis z mikrobloga

Małe coolstory z pracy jako #kurier w #pocztapolska :
Wchodzę z paczką do zakładu pogrzebowego, na paczce wielki napis "URNA".
- Dzień dobry, przywiozłem, hehe, klienta (podaję dokumenty do podpisania). - Pani za biurkiem bierze mocno sfatygowane papiery i mówi:
- A co ten papier taki wymęczony?
- Widocznie celnicy sprawdzali paczkę, jest pieczęć służby celnej i taśma. Ciekawe co spodziewali się tam znaleźć... ;-)
Pani w mig załapała aluzję i odpowiedziała:
- Pewnie prochy ( )
#heheszki #suchar #czarnyhumor #truestory
  • 29
  • Odpowiedz
@Kick_Ass:
Wszędzie to samo x> Już bym się zgodził nawet działalność założyć gdybym miał stawkę tę samą - byle wszystko szło jakoś równiej, a nie kombinują z przetargami a potem dzwonią, że się podwykonawca posypał i wracaj :D
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Ja powiem tylko o Kuehne Nagel w Pruszkowie. Głównie słyszę od ojca, że to chyba najgorsza spedycja z jaką miał doczynienia w swojej 27 letniej karierze kierowcy zawodowego. Bardzo chwali Dascher, wszyscy w biurze mili, jak wjedziesz na teren mija max 10 min. i podstawiasz się, chwila rozładują lub załądują. Robił też w Gefco w Grodzisku Maz. z dobre 6-7 lat, bajzel był ale i tak było lepiej od
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: ja mowie o ciezarowce, tu masz 15 punktów do objechania i trzebaby być maksymalną pierdołą żeby nie obskoczyć tego w 8h a zarobki od 3000zł do... zakeży ile premi dostaniesz i palet sprzedasz ;) W ciężarówce nie przeskoczysz tematu tacho, nie ma tyrania od switu do nocy.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: u nas masz tabele, transport pomiedzy urzędami i punktami węzłowymi , są też kursy na granice białoruską , kierowca jeździ ściśle według systemu monitorowania pojazdów , każdy wyjazd poza region to płatna delegacja, dodatkowo kursy przygraniczne płatne wg europejskich stawek, jak pracujesz 12 h to potem dwa dni wolsego, a jak nie masz kirsu to nadal masz płacone, więc nadal uważam że transpprt gabarytowy w PP to niezła praca.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Ja wiem, że tam jak jest w kodeksie pracy napisane tak masz. Jak pisałem wcześniej, też aplikowałem (smieszne slowo) i zaproponowali mi smieszne grosze. A jakbym chcial gdzies daleko jezdzic to bym poszedl w miedzynarodowke albo krajowke. Tutaj mam 15 punktów dzien, rozwiozl, zabral i NARAZIE ;)

Szerokości ;)
  • Odpowiedz