Wpis z mikrobloga

mireczki mam pierwsze autko - skoda fabia 2000 1.4, totalnie nie mam pojecia o czesciach samochodowych a przy wymianie opon na zimowe pan w warsztacie powiedzial mi ze mam zle sruby (stozkowe) a do stalowej felgi powinienem miec kulowe. Ogarnalem temat w instrukcji wg niej powinienem miec sruby M14x1.5x28mm. Oryginały w sklepie 8zł od sztuki co daje 160zł za komplet, ale widze ze na allegro np tu ( http://ujeb.se/p4scF ) ludzie kupują takie za ~2,3zł czyli kolo 60zł za komplet. Czy może ktoś powiedzieć z własnego doświadczenia czy warto płacić 8zł ? Czy śruba jak śruba i jest bezpiecznie brać zamienniki? #motoryzacja #skoda #fabia #samochody
  • 16
@mezon: no to czemu wierzysz, że oryginalne będą na pewno dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasem zamienniki są lepsze, a na śruby to nie ma co wydawać fortuny
dzięki za ożywioną dyskusję. podsumowujac jest tak jak myślałem, nie ma pewności zarówno dla opcji w warsztacie, że mi sprzedadzą dobrej jakości śruby za 8zł ( a tak naprawde to beda te za 2zł), ani że te za 3zł będa mega xujowe chociaż chwalą sie atestem TUV...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NoSiemanko: recznie. Po prostu taka sruba. Oryginal szlag trafil, bo byl uzyty w ni
ecnym celu a tu po drugim albo trzecim zdjeciu kol
a takie kuku, wlasnie na gownosrubie. Moze pech, moze nie.