Wpis z mikrobloga

O wielu ludziach się nie mówi, którzy popełniają gorsze zbrodnie, tylko dlatego, że nie należą do grupy szykanowanej przez media. Kto by podniósł raban, gdyby 30 latek zabił i zgwałcił dziecko? Kilkadziesiąt osób, lokalna prasa. Gdyby to zrobił ksiądz? Cała polska i wszystkie media.


@uzytkownik_z_nazwa: Już nie przesadzaj z tym szkalowaniem. Chłopaczyna w wakacje zabił dziecko i trąbili o tym od rana do nocy przez kilka dobrych dni, co chwile
  • Odpowiedz
@Papelavitus: był blisko. Ok. 40% z 96% zadeklarowanych chodzi w niedzielę do kościoła. Są to statystyki Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, a dane najnowsze z 2013 roku. (patrz: mój wcześniejszy komentarz)
  • Odpowiedz
@uzytkownik_z_nazwa:

O wielu ludziach się nie mówi, którzy popełniają gorsze zbrodnie, tylko dlatego, że nie należą do grupy szykanowanej przez media. Kto by podniósł raban, gdyby 30 latek zabił i zgwałcił dziecko? Kilkadziesiąt osób, lokalna prasa. Gdyby to zrobił ksiądz? Cała polska i wszystkie media.


Jak ktoś robi za lokalny autorytet moralny (a nie ukrywajmy, że pośrednio jest to rola księdza który ma nauczać jak być dobrym katolikiem/człowiekiem), to niech
  • Odpowiedz
@Dziordzio: To jest bardzo prawdziwe i odnosi się do wszystkich aspektów życia.
Dezerter napisał o tym piosenkę, tylko teraz nie mogę znaleźć.

edit. znalazłem:
Zawsze pobożny, zawsze uczciwy
Żyje przykładnie i w zgodzie
Gezino - @Dziordzio: To jest bardzo prawdziwe i odnosi się do wszystkich aspektów życ...
  • Odpowiedz
@Dziordzio: Zależy od ilości wiernych. W małych siołach masz jedną. U mnie na wsi są 3 a w Krk gdzie studiowałem przeciętny kościół miał ich 4 te akademickie po 4 a te super uczęszczane po 7 i wincyj
  • Odpowiedz
@Papelavitus: Z FiM ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko ze moje statystyki są na pewno sensowniejsze od tej słynnej 96% bo bierze się ona z tego ile osób jest ochrzczonych , a osoby te były chrzczone wbrew swej woli i inie koniecznie zostały w katolstwie.

Ja tez sie zawieram w tej statystyce ale mozna mnie zaliczac do wierzących? nie. Ale kościółkowi łątwo krzyczec ze naród prawie w
  • Odpowiedz
katolstwa jest pewnie z 30% z tego uczęszcza połowa a serio wierzy z pół procenta


@death070: Poczekaj poczekaj, słowo pewnie jest tutaj słowem kluczem. To w końcu pewnie czy Twoje statystyki to fakt? Nie napisałeś wcześniej nic o FiM - cokolwiek by to było - teraz wyskakujesz z tym jak młody Hajzer z konopii.

Tylko ze moje statystyki są na pewno sensowniejsze od tej
  • Odpowiedz
@Papelavitus: Ja #!$%@?.....

Twoje czy czyje? Przyśniły Ci się?


No przecież źródło twojej jest znane- to chrzest, czyli ze ochrzczony to od razu wierzący i zawiera się w tych 96%, a to jest #!$%@? warte chyba sam przyznasz. Chrzest nie gwarantuje ze dana osoba jest wierząca w zyciu dorosłym.
Jakakolwiek moja teza w zderzeniu z powyższym wygrywa
  • Odpowiedz