Wpis z mikrobloga

No i stało się że potrzebuję pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°) z #anime a dokładniej #fansub

Mam swoje ulubione grupy, ale jest ich zbyt mało żeby na bieżąco dostarczali odcinki, co kończy się często tym że serie oglądam albo 2 sezony po premierze albo PRZEZ 3 sezony.

Pytanie moje, jakie grupy polecacie?
W ! moje ulubione, w drugim ! to czego unikam



Generalnie znajdzie się u mnie na dysku parę serii z 'czarnej listy' subów, ale to ostateczność - kiedy seria jest na tyle stara że mam pewność, nowych subów nie będzie.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Misaki: Czyli nie zwracasz uwagi na typesetting, tłumaczenie, karaoke i inne pierdoły?
Horrible Commie DeadFish chyba najszybciej wypuszczają, dlatego też pewnie mają najwięcej seedów.
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Spoko, że zwracasz uwagę na to, ale generalnie to... HorribleSubs nie robią napisów. Ripują je z Crunchyrolla i innych tego typu stron... Zazwyczaj te napisy spokojnie wystarczają, żeby spokojnie zrozumieć o co chodzi, bez większych błędów w tłumaczeniu. Jasne, zdarzają się jakieś kiepskie tłumaczenia, ale nie rozumiem czasem tego hejtu na Horribli. Jak mówię, oni tylko ripują, gdyby nie oni to byśmy właśnie czekali po sto lat na dany
  • Odpowiedz
@Krunhy: o, kiedyś wydawało mi się, że testowałem jakiś okres próbny i nie mogłem oglądać czegoś, bo blokada regionalna blabla i chyba dlatego stwierdziłem, że nie działa w Polsce, dzięki za info!
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Podchodzisz do tematu od d--y strony. Bardziej od tagu grupy liczy się to, kto pracuje przy danym wydaniu. Co z tego, że unikasz napisów od Commie, skoro masa ludzi od nich wydaje pod szyldem Vivid. Tak w wielkim skrócie, bo nie chce mi się rozpisywać: To, czy w ogóle jakaś grupa planuje robić daną serię, znajdziesz tutaj. Masz tam też zaznaczone, jaki wydawca będzie daną bajkę streamował. Natomiast
  • Odpowiedz
HorribleSubs


Lubienie bądź nie lubienie bota, który ripuje odcinki, wsadza je do mkv i robi torrenta nie ma sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jigen: a dokładniej A+ to dostają znajomi administracji nyaa, podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak w ogóle, wiecie że fansubbing jest praktycznie martwy? To już tylko poprawianie skryptów z chrupiącej bułki, czasem wyjątkowo ktoś przetłumaczy coś samemu.
  • Odpowiedz
@nototaku:

a dokładniej A+ to dostają znajomi administracji nyaa, podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, tak, ten przeklęty kartel z Nyaa chce zniszczyć wszystkie dobre grupy i zabić fansubbing, wiadomo od dawna.

Tak w ogóle,
  • Odpowiedz
Dead fish/Baked fish to są suby innych grup zgrane do mp4. Dead to te gorsze najszybsze suby, a baked to te lepsze.


@Krunhy: O, nie wiedziałem właśnie jaka jest różnica, Dzięki.
__________________________________________________

Ulubione - Commie, Interrobang
  • Odpowiedz
@jigen: Yahari hype post, pamiętamy [*]. Chociaż tym sezonie robią OPM którego poziom hype'u jest bliski do Yahari, może jest jeszcze nadzieja. Trzeba będzie sprawdzać regularnie sprawdzać ich stronę.

A skoro już mówimy o kartelu i zabijaniu fansubbów, to zapomniałeś przyzwać Daiz
V.....n - @jigen: Yahari hype post, pamiętamy [*]. Chociaż tym sezonie robią OPM któr...
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Ty chyba nie ogarniasz, czym jest HorribleSubs. To nie jest grupa suberska, tylko bot ripujący napisy z serwisów streamujących (tych zaznaczonych na niebiesko na stronie, którą ci podałem). W ogóle branie HS pod uwagę w tym temacie jest śmieszne. No i ripy z HS nigdy nie dostaną A+, bo są traktowane jako źródło, a nie kompletne wydanie. Co do Commie, to ludzie mogą sobie psioczyć do woli, a prawda
  • Odpowiedz
@jigen:

Ty chyba nie ogarniasz, czym jest HorribleSubs.


Ogarniam ogarniam, spokojnie - dlatego omijam z daleka.
Commie robią te swoje wstawki bodajże (nie oglądam od nich za bardzo) i to mi nie
  • Odpowiedz