Wpis z mikrobloga

@dqdq1: wee to ja jak pracowałem jeszcze w drukarni to miałem do tego program. co prawda w wersji beta był, ale pięknie kolorował np. skórę. Wrzucało się do niego obrazek a następnie niedbale pędzlem z różnymi odcieniami zaznaczało się tylko gdzie jaki kolor powinien być a on już odwalał robotę. Super sprawa i taka fotka to max 5 min w tym programie.
  • Odpowiedz
@dqdq1: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zastanawiałem się właśnie czy korzystasz z przedstawionej metody. Ja nigdy nie kolorowałem zdjęć, ale jeśli miałbym to zrobić to właśnie w taki sam sposób, że wybrałbym jakiś tryb mieszania i potem podkładał kolory pod spodem. Powiedz mi, chyba największy problem jest z cieniowaniem, co?

Czy może właśnie nie bo dzięki trybowi mieszania, nakładany kolor sam reaguje i gdzie ma być ciemniejszy to robi się sam
  • Odpowiedz
@elcede: kiedyś podczas pracy w fotolabie miejscowy artysta zapodał nam foty, nie wnikam co to było ale ryje miały być czerwone, a maszyna wywalała w normalnym odcieniu. Pierwsza praca (jak dla wielu z ekipy) co ja się nakląłem..( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bunch: tryb mieszania kolor daje tylko kolor. Cieniowanie zostawia w spokoju.
  • Odpowiedz
do tej pory nie mogę zrozumieć co to są za pasy na balkonie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dqdq1: Może pomoże inne zdjęcie z tego miejsca, też przyznam, że nie wiem co to jest, może nosze oparte o balustradę albo jakiś leżak ? :)

http://www.1944.pl/img/fototeka/L/MPWIN3285.jpg

A, znalazłem też fotografię Chrzanowskiego pokolorowaną przez kogoś innego, jakbyś był ciekawy. [klik] :) Tutaj roślinność jest bardziej subtelna.
  • Odpowiedz
@dqdq1: Miałbyś jakiś dobry tutorial do polecenia na ten temat? Nie zjamuje się tym w ogóle, ale pytam z czystej ciekawości bo z grafiką mam coś wspólnego.
  • Odpowiedz
@Bunch: nie używałem, niechlubnie mówiąc mam wykształcenie wyższe w kierunku fotografii i korzystam z tej wiedzy dostosowując do swoich potrzeb( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz