Wpis z mikrobloga

@Inteligentny: No, może jeszcze delikatnie bardziej skomplikowane - nasz wykładowca (rezydujący w tzw. Wieży Magów - tak przez studentów był nazywany budynek instytutu matematyki i informatyki) był jednym z dwóch najbardziej wymagających wykładowców z jakimi miałem do czynienia w okresie studiowania (jeśli mnie pamięć nie myli, to pokój w którym miał gabinet, wspólnie z kilkoma innymi wykładowcami, był nazywany "Pokojem Rzeźników" hehe). Z perspektywy czasu: chwała mu za to ;>
  • Odpowiedz
@Inteligentny: Hah, niestety to było lata temu, więc nawet nie za bardzo pamiętam gdzie to mogę mieć ukryte (na dysku list zadań nie znalazłem).
Ostatecznie i tak najlepiej pamięta się to, czym się człowiek na co dzień zajmuje - więc pytanie na ile wspomniane osoby "nie wiedzą" a na ile "nie pamiętają", że jest coś takiego jak model konceptualny (chociaż szczerze, to termin brzmi dość intuicyjnie).
  • Odpowiedz
@Gynvael: Intuicyjnie tak. Nie chce mi sie na ten temat rozwodzic widze po ludziach w IT po czolowych uczelniach jak UW czy PW ze jednak brak solidnych podstaw w dziedzinie projektowania baz danych robi swoje.
  • Odpowiedz
@Gynvael: czy wiesz może kiedy będzie ta książka do odbioru? Zamówiłem ją 3 października i już lekko o tym zapomniałem. Wchodzę teraz na stronę pwn i widzę informację:

UWAGA! Pierwszy nakład wyczerpany!

Wznowienie przedsprzedaży od 28.10.2015 roku.

Wysyłka od 18.11.2015 roku.

Czy dobrze rozumiem, że wyślą ją dopiero po 18 listopada?
  • Odpowiedz
@ufik78: Jeśli zamówiłeś 3 października, to do odbioru powinna być w okolicy premiery (tj. w okolicy wtorku). Data 18 listopada dotyczy książek zamówionych od około 22 października (wtedy się nakład skończył).

Piszę "w okolicy wtorku", bo ostatecznie zależy to od poczty / sprawności w dostarczeniu książek do punktów odbioru - nie mam zielonego pojęcia jak to działa w PWN, ale trzymam kciuki, żeby dotarły jak najszybciej :)
  • Odpowiedz
@Gynvael:

Otrzymaliśmy elektroniczne dane przesyłki nr xxxxxxxxxxx z firmy OGÓLNOPOLSKI SYSTEM DYSTRYBUCJI WYDAWNICTW AZYMUT SP. Z O.O..


To chyba od Twojego wydawnictwa. Już nie mogę się doczekać.

Nawet jeżeli nie przeczytam w całości będzie ładnie się prezentować na półce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gynvael: Kiedy bug bounty i reszta? Ja już 2 literówki i 1 drobnego buga znalazłem. A tak pozytywnie: zacząłem czytać (w miarę możliwości czasowych) i uważam, że każdy programista powinien przeczytać.
  • Odpowiedz
@piotrb: Uh, przepraszam, strasznie mi się przeciąga ten serwis z uwagi na spotkania autorskie / pracę. Jutro wieczorem będę miał w końcu chwilę, żeby usiąść nad tym ponownie. Natomiast póki co możesz bug reporty słać na mejla - wszystko przeniosę do systemu / trafi do erraty (jeśli jest faktycznie błędem ofc ;>). Dzięki! :)
  • Odpowiedz