Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911
Puść mejla do wydawnictwa - a nuż się uda! :)

@Drakalen
;)

@Pertaseth
Jak to mawiał Xelos w pewnym anime, sore wa... himitsu desu ;)
Co do ocen - oceny != opinie btw. Natomiast szczerze, to... nie za bardzo rozumiem na jakiej podstawie oceny są póki co wrzucane. Tzn, ta książka jeszcze się drukuje :)
Na poczytanie recenzji niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać niestety - premiera 25 października, a do
@kamykthm
Też mi się podoba :) Przekażę komplement grafikowi :)

@fhrh
Będzie, ale niestety jest opóźnienie i ebook pojawi się dopiero na początku grudnia (czyli miesiąc po wersji drukowanej) :(
Dodałem do FAQ na blogu.

@avangarda
Hmmm... dobre pytanie. Zależy trochę od Twojego poziomu w programowaniu - jeśli jesteś ekspertem, to znajdziesz tam co najwyżej kilka drobnych ciekawostek związanych z jakimiś szczegółami. W innym wypadku pewnie nowych dla Ciebie rzeczy może być
@fenix7557
:)
Szczerze, to lubię PHP, ale ten język jest trochę jak C++ pod tym względem, że trzeba bardzo uważać, żeby nie strzelić sobie w stopę (patrz np. http://gynvael.coldwind.pl/?id=492).

@Lewo
Poszedłem zapytać wydawcy i okazuje się, że... empik nie. Podobno powoli się wycofują ze sprzedaży książek specjalistycznych (takie uzasadnienie dostałem) ^_-
Natomiast będzie w Matrasach i być może w innych księgarniach - książka będzie dostępna w hurtowniach, więc księgarze wedle własnego uznania
@Gynvael Coldwind: pamiętam Ciebie jeszcze ze skryptowania do serwerów Ultimy Online ;) ba, nawet kiedyś grałem z gościem co mówił że jest Twoim bratem, ale nie zweryfikowałem. Wracając do skryptów UO, dla mnie to były najlepsze amatorskie projekty w jakich brałem udział ;) Powodzenia z książką Cumplu!
Z cyklu nie znam się ale wypowiem po przeczytaniu spisu treści: ta ksiażka (według mnie) ma zły tytuł.
Opisuje technikalia a nie istotę wytwarzania oprogramowania.

Co to znaczy zrozumieć programowanie? Powinno być o językach, testach, automatyzacji. Przedstawic główne paradygmaty. Widzę, że autor skupił się na niskich poziomach, czy jest tam coś o innym podejściu: Java, Python, C#, Javascript, Ruby.
Czy pokazał rozwiązanie problemu na przykładzie podejść w różnych językach?
Po cholerę 45
@Gynvael: Przejrzałem sobie wstęp do książki i zastanawia mnie jedna rzecz ze str. 16.
Mianowicie, jak powinien wyglądać zapis numeru dostępowego TPSA do Internetu?
W twojej wersji jest 0-20 21 21. Spotykane są jeszcze zapisy 0 20 21 22, 0202122, 0-202122, 0-20-21-22, 0-20-2122. Najczęściej występującym był 0 20 21 22. Tu jest prezentacja PTI na ten temat
Wiem, że to czepianie się szczegółów, ale zdałem sobie sprawę, że w miarę upływu
@Gynvael: mam pytanie z kategorii dziwnych: czy jeśli całe życie (dość amatorsko) programowałem proceduralnie, a teraz za cholerę nie potrafię przestawić się na obiektowość (choć bardzo chcę), to Twoja książka mi w tym pomoże? Jakieś normalne, ludzkie przykłady tego zagadnienia?
@Gynvael: Architektura komputerów dla początkujących, dla mnie na takim przedmiocie powinnien być jakiś uproszczony komputer do którego robi się zarys systemu ( bez wdawania się w szczegóły ) typu schelduer manager, procesy i wątki, przydzielanie pamięci, ew. projekt prostej sieci ala internet. Komunikator jakiś prosty na mutexach, wykorzystujący pamięc współdzieloną. Nie wiem jak u Ciebie ale tego mi brakowało, mimo, że mieliśmy ciekawe listy zadań ( ale przydałoby się droga od
O rany - wróciłem z pracy i staram się odpisywać na komentarze. Dużo ich ^-
Jedziemy więc z koksem :)

@BobBuilder
Dzięki! :)
Niestety nie - wydawca proponował, żeby umieścić mnie w klatce przy linii "produkcyjnej" w drukarni i poganiać batem, ale się nie zdecydowałem ;)
Natomiast będzie spotkanie autorskie w Warszawie na początku listopada, i być w Krakowie/Wrocławiu jeśli uda mi się zorganizować w podobnym terminie - więc okazja do
@nihil_novi
Trochę poszperałem, i wygląda na to, że masz rację. Choć źródła co do poprawnego zapisu nie są zgodne :)
Ad "Assembler vs Asembler" - zdecydowałem się na "asembler" ostatecznie (ale sporo pracy przy ujednolicaniu podczas korekty było ;>).

@kejes
Hmmm chyba nie - dość mało czystej obiektowości mam, nawet w przykładach. Pewnie kilka przykładów typu "proceduralnie to się robi tak, a obiektowo tak" by można znaleźć w książce, ale nie przykładałem
@Gynvael: ja opisywałem swój przedmiot o nazwie "architektura komputerów" który trochę mi przypominał tematy z twojej książki. na zajęciach było ALU, sumatory na bramkach logicznych, assembler do 6502 ( proste pętle, jakieś pierdoły ). Chodzi o to aby zrozumieć jak komputer sygnały zamienia w program i jak sobie radzi. Tytuł jest: "Zrozumieć programowanie" więc i tak szeroki zakres tematów.