Wpis z mikrobloga

@Gynvael: Architektura komputerów dla początkujących, dla mnie na takim przedmiocie powinnien być jakiś uproszczony komputer do którego robi się zarys systemu ( bez wdawania się w szczegóły ) typu schelduer manager, procesy i wątki, przydzielanie pamięci, ew. projekt prostej sieci ala internet. Komunikator jakiś prosty na mutexach, wykorzystujący pamięc współdzieloną. Nie wiem jak u Ciebie ale tego mi brakowało, mimo, że mieliśmy ciekawe listy zadań ( ale przydałoby się droga
  • Odpowiedz
O rany - wróciłem z pracy i staram się odpisywać na komentarze. Dużo ich ^-
Jedziemy więc z koksem :)

@BobBuilder
Dzięki! :)
Niestety nie - wydawca proponował, żeby umieścić mnie w klatce przy linii "produkcyjnej" w drukarni i poganiać batem, ale się nie
  • Odpowiedz
@nihil_novi
Trochę poszperałem, i wygląda na to, że masz rację. Choć źródła co do poprawnego zapisu nie są zgodne :)
Ad "Assembler vs Asembler" - zdecydowałem się na "asembler" ostatecznie (ale sporo pracy przy ujednolicaniu podczas korekty było ;>).

@kejes
Hmmm chyba nie - dość mało czystej obiektowości mam, nawet w przykładach. Pewnie kilka przykładów typu "proceduralnie to się robi tak, a obiektowo tak" by można znaleźć w książce, ale nie przykładałem zbyt dużej uwagi by prezentować zagadnienia zgodne z czystymi paradygmatami - osobiście lubię je mieszać wedle potrzeby (niektóre rzeczy wygodniej prezentować obiektowo,
  • Odpowiedz
@Gynvael: To ja dziękuję. W takim razie czekam z niecierpliwością na spotkanie autorskie :-)

Rozumiem, że informacja o spotkaniu (jeżeli się odbędzie) będzie umieszczona również na blogu?
  • Odpowiedz
@Gynvael: ja opisywałem swój przedmiot o nazwie "architektura komputerów" który trochę mi przypominał tematy z twojej książki. na zajęciach było ALU, sumatory na bramkach logicznych, assembler do 6502 ( proste pętle, jakieś pierdoły ). Chodzi o to aby zrozumieć jak komputer sygnały zamienia w program i jak sobie radzi. Tytuł jest: "Zrozumieć programowanie" więc i tak szeroki zakres tematów.
  • Odpowiedz
@Inteligentny
Wygląda jak zadanie na studiach na przedmiocie typu "Bazy Danych" (zadanie domowe? ;>).
Odpowiadając na pytanie - sure, nie wygląda to jakoś specjalnie skomplikowanie na pierwszy rzut oka.
Jakiś kontekst do pytania? ;)
  • Odpowiedz