Wpis z mikrobloga

@Gynvael Coldwind: pamiętam Ciebie jeszcze ze skryptowania do serwerów Ultimy Online ;) ba, nawet kiedyś grałem z gościem co mówił że jest Twoim bratem, ale nie zweryfikowałem. Wracając do skryptów UO, dla mnie to były najlepsze amatorskie projekty w jakich brałem udział ;) Powodzenia z książką Cumplu!
Z cyklu nie znam się ale wypowiem po przeczytaniu spisu treści: ta ksiażka (według mnie) ma zły tytuł.
Opisuje technikalia a nie istotę wytwarzania oprogramowania.

Co to znaczy zrozumieć programowanie? Powinno być o językach, testach, automatyzacji. Przedstawic główne paradygmaty. Widzę, że autor skupił się na niskich poziomach, czy jest tam coś o innym podejściu: Java, Python, C#, Javascript, Ruby.
Czy pokazał rozwiązanie problemu na przykładzie podejść w różnych językach?
Po cholerę 45
@Gynvael: Przejrzałem sobie wstęp do książki i zastanawia mnie jedna rzecz ze str. 16.
Mianowicie, jak powinien wyglądać zapis numeru dostępowego TPSA do Internetu?
W twojej wersji jest 0-20 21 21. Spotykane są jeszcze zapisy 0 20 21 22, 0202122, 0-202122, 0-20-21-22, 0-20-2122. Najczęściej występującym był 0 20 21 22. Tu jest prezentacja PTI na ten temat
Wiem, że to czepianie się szczegółów, ale zdałem sobie sprawę, że w miarę upływu
@Gynvael: mam pytanie z kategorii dziwnych: czy jeśli całe życie (dość amatorsko) programowałem proceduralnie, a teraz za cholerę nie potrafię przestawić się na obiektowość (choć bardzo chcę), to Twoja książka mi w tym pomoże? Jakieś normalne, ludzkie przykłady tego zagadnienia?