Wpis z mikrobloga

@Lenarek: Cześć, właśnie przeczytałem Twój wpis sprzed paru dni odnośnie głośników do kompa. Sam wczoraj zamówiłem głośniki w tej cenie (do 300 zł).
Model głośników to Edifier 1280T, link do recenzji niżej.
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Recenzja-Edifier-1280T&jedna_strona=1

Jutro, maksymalnie pojutrze powinny dojść do mnie.
Dotychczas korzystałem już 10 lat z Creative Inspire T3000, bdb. zestaw 2.1, teraz wybór padł na Edifier w konfiguracji 2.0, ale z prezentacji na Youtube widzę, że bas jest konkretny, a jedynie do tego miałem obawy odstawiając na bok subwoofer.

Jeśli nadal potrzebujesz nowych głośników to dam znać, jak te grajki się prezentują :)
  • 10
@kroxintu: Będzie mi bardzo miło. ;) Ten zestaw był 'w kręgu podejrzanych', ale obawiałem się właśnie samego basu. Niedawno umarły mi Logi Z506. ;) Miło będzie poznać opinię osoby, która powie coś innego niż: "w cenie 300zł te głośniki grają najlepiej" :)
Logi Z506


@Lenarek: Masz fart. Mam równolegle do tych Creative'ów głośniki Logitech X-540, a te to nic innego, jak poprzednia wersja twoich Logitechów. Mają do siebie bardzo zbliżone parametry więc sądzę, że całkiem trafnie będę mógł porównać do nich Edifiery.
@Lenarek: OK. Słucham tych Edifierów od 15 minut, a już widzę, że nasze poprzednie głośniki nie nadają się nawet, by je porównywać z nimi. To jest absolutnie inny dźwięk! Jeżeli szukałeś głośników i czytałeś przy tym recenzje to często mówiło się o "szerokości sceny", teraz wiem, o co chodzi, w poprzednich głośnikach tego nie było! Zupełnie inna klasa głośników. Co do bassu, to jest i czuć go ciągle, na wcześniejszych głośnikach
@Bialy_Mis: Bez zarzutu. Niedawno wymieniałem baterię w pilocie, ale nie wiem, czy to wynikało ze stanu dołączonej baterii, czy z częstotliwości użytkowania. W samych głośnikach zostaje ciągle ogromny zapas mocy i na co dzień grają na 1/6-1/5 ustawień potencjometru i 70% głośności w systemie.