Wpis z mikrobloga

Od jutra zaczynam prawdziwą naukę do poprawy matury, dzisiaj złożyłem deklaracje, umówiłem się z korepetytorami z biologi i chemii (pójdzie mi na to chyba z połowa wypłaty xD), uczyłem się od maja po ~3h dziennie, bądź co bądź były wakacje i czasem nawet i tak opuszczałem sobie pewne dni. Chce iść na lekarski (>85% bioR/chemR), jak mi pójdzie gorzej to farmacja (>70%bioR/chemR). Jakaś motywacja, rady, materiały (te tekstowe i youtubowe) i oczywiście plusiki mile widziane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis z maja:
http://www.wykop.pl/wpis/13335511/poprawa-matury-angielski-r-na-75-biologia-r-na-37-/

#biologia #chemia #matura #matura2016 #poprawamatury #motywacja
  • 6
  • Odpowiedz
@japecznikow: Jeśli chodzi o metody nauki, to polecam jak najwięcej pisać. To, co napisałeś, podkreślać różnymi kolorami - albo jeden kolor na jeden rozdział, albo np. jednym kolorem jakieś definicje, innym wnioski, jeszcze innym przykłady. A jak już napiszesz, to obok streszczaj to jeszcze raz krótkimi hasłami, żebyś widział układ materiału i powiązania między różnymi częściami, jak spojrzysz na stronę. Mnie to pomaga, bo działają na mnie bodźce wzrokowe.
  • Odpowiedz
@japecznikow: Nauka od maja to przesada, mocna (szkoda wakacji ;) ). Korepetycje też raczej zbędne, chociaż niektórym pomagają. Ważne jest żeby rozumieć materiał i umieć rozwiązywać zadania (i to maturalne, a nie z dziwnych zbiorów), zbyt dużo kucia może wręcz utrudnić dobre zdanie (czy to z powodu wypalenia w ostatnich miesiącach czy też dobrego rozwiązywania zadań- większość i tak potem jest w informacji wstępnej).

Zrób ze dwie matury (nie zrób
  • Odpowiedz