Wpis z mikrobloga

@t3m4: Czemu? Prawda jest jaka jest, a jak ktoś pomagał to czemu mamy to ominąć? Nie bawmy się w Zachód i ZSRR, gdzie tylko swoi się liczyli, a reszta to jakieś pipidówy w stylu "Europę wyzwolili Amerykanie z Brytyjczykami", a słowa o tym, że byli tam Polacy, Kanadyjczycy, Czechosłowacy i dojechali tylko do połowy Niemiec przedwojennych, a resztę oddali Sowietom po prostu olali. Ja tu chcę zwrócić uwagę szczególnie tych ludzi,
@Kaczypawlak: ja się z Tobą zgadzam, o ile rzeczywiście będzie to, jak pisał Semka, "skromny, granitowy pomnik", a nie jakiś dwudziestometrowy żołnierz AK wyrywający żyda z paszczy Hitlera. Bo rozumiem też trochę obawy żydów, oni chcą jakiegoś upamiętnienia dla swojej tragedii, a tu włazi Polak i mówi "zobaczcie, jacy byliśmy wtedy zajebiści"
a nie jakiś dwudziestometrowy żołnierz AK wyrywający żyda z paszczy Hitlera.


@t3m4: Kiedy to może być nawet prawda. NSZ był bardziej nacjonalistyczny, a to były dwie oddzielne formacje. A komunistyczna GL/AL mordowała Żydów po tym jak skończyła się kasa na ich ukrywanie.

Bo rozumiem też trochę obawy żydów, oni chcą jakiegoś upamiętnienia dla swojej tragedii, a tu włazi Polak i mówi "zobaczcie, jacy byliśmy wtedy zajebiści"


Powiem Ci tak to jest
@Kaczypawlak:

to my czy oni jesteśmy u siebie?


No tak, ale wielu żydów mieszkało w Polsce i uznawało ją za swoją ojczyznę. Jeżeli porównywać tę sytuację ze sprawą Smoleńska to wyglądałoby to jakby obok pomnika ofiar postawić pomnik rosyjskich służb specjalnych, które zabezpieczały teren. (Ale samo porównanie jest nieadekwatne, więc to żaden argument z mojej strony).

Jeśli już chcą tak o tym pamiętać to mają Auschwitz


Auschwitz nie jest symbolem tylko
No tak, ale wielu żydów mieszkało w Polsce i uznawało ją za swoją ojczyznę.


@t3m4: Większość, ale zdecydowana ich większość zginęła podczas wojny. Ci co przetrwali to dzięki głównie pomocy Polaków i im się odmawia pomnika? Kpina dla mnie i plucie w twarz ocalonym, chyba, że wszyscy oni są gnidami, a ja w to wątpię, bo ludzie są różni i wszędzie się znajdą wspaniali jak i beznadziejni.

postawić pomnik rosyjskich służb
Jeśli służby pomagały ofiarnie to mogliby zostać upamiętnieni


@Kaczypawlak: ...o ile pomnik nie byłby przesadzony i nie sprawiał wrażenia przepychanki na "bohaterstwo". Tak samo tutaj, ten "skromny, granitowy" jest wg mnie na miejscu.