Wpis z mikrobloga

Znajomi
1. kupił sobie samsunga s6
2. kupił sobie lg g3
3. kupił laptoka za 3800

a ja mam gówno kompa z 2008, telefon za 1zł który mnie tak #!$%@? że #!$%@?ł bym nim o ścianę.
tylko że oni wszystko na raty.
a ja siedzę i bieduję, mimo że zarabiam 1/2 tego co najsłabszy kolega, to po rozmowie okazało się że na koncie mam najwięcej z nich wszystkich. Teraz chcą pożyczać ode mnie pieniądze...
  • 68
@pasiaty: moja ciocia ma furę pieniędzy na koncie a wyglada jak bezdomna, mieszkanie zapuszczone i je najtańsze jedzenie, wakacje 3000/os tydzień Bałtyk zapuszczony domek.. Druga ciocia zarabia dużo a wydaje jeszcze więcej i ma ciagle kredyty nowe i nie ma na spłatę. Mieszkanie #!$%@? śmieciem "bo było za 200 zł a normalnie 300".

Bieda to stan umysłu. Sukces to umiejętnie gospodarować pieniędzmi pomiędzy byciem oszczędnym a rozrzutnym - wydawać logicznie.

Możesz
a ja mam gówno kompa z 2008, telefon za 1zł który mnie tak #!$%@? że #!$%@?ł bym nim o ścianę.


@pasiaty: przesadzasz trochę w drugą stronę, jak telefon Cię tak denerwuje to warto go wymienić, nie mówię, że na najnowszego flagowca, ale coś co będzie po prostu spełniać swoje zadanie, tak samo z komputerem. Sztuka to wydawać pieniądze mądrze, a nie odmawiać sobie wszystkiego no chyba, że naprawdę trzeba z innych
@pasiaty: i w sumie nie najgorzej robia, ze biora na kredyt (o ile oczywiscie maja go jak splacac)

ostatnio z moim rozowym chcielismy kupic cos wiekszego z RTV, za troche ponad 4000, moja rozowa nie ma ani karty kredytowej, nigdy zadnego kredytu, ale zarobki solidne bo umowa o prace troche ponad 2x srednia krajowa wiec mowie - wezmy na raty, zbudujesz sobie jakas historie kredytowa skoro nawet karty kredytowej nie masz,
powodzenia z braniem mieszkania na kredyt jak nie masz historii

Powodzenia w przyszłym życiu, jak będziesz musiał kupić coś więcej niż s6. Może się okazać, że pieniądze ze skarpety nie podbijają zdolności kredytowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KotoFan: @LeMoore: serio wiarygodność osoby, która bierze kredyt na mieszkanie, dom czy działkę, podnosi się, bo wcześniej spłaciło się jakiś gównokredyt na telefon czy telewizor?
@przemek6085: równie dobrze pytanie mogłoby brzmieć:

serio wiarygodność osoby, która kupuje OC/AC podnosi się, bo wcześniej nie #!$%@?ł się na skuterze?

Chodzi po prostu o tworzenie pozytywnej historii. Spłacając kilka, kilkanaście kredytów udowadniasz bankowi, że umiesz obsługiwać takie zobowiązania. I automatycznie trafiasz do grupy niższego ryzyka.