Wpis z mikrobloga

@gofr: Nic.
Często księża (szczególnie starsi) łączą ateizm z najgorszymi kanaliami. Czasami nie ma co się im dziwić, no bo 5 lat wojny -> do gazu wrzucają ich ateiści (lub strzelają w potylice również ateiści), 50 lat w PRLu -> ateizm religią państwową (państwo zamyka kościoły i morduje niewygodnych księży), "25 lat wolności" relatywiści moralni i zwolennicy aborcji/eutanazji/in wiadro -> ateiści.

Oczywiście to błąd mówić tak o wszystkich ateistach - ale
@zerozero7: I ta sama stara śpiewka, wynik skandalicznej katolickiej wieloletniej manipulacji i prania mózgów.

A może to owłosieni lub blondyni wrzucali ich do gazu? A może właściciele psów rasowych? A może uczestnicy kolonii letnich?

Weź się zastanów zanim zaczniesz pisać takie głupoty. Hitler niósł na sztandarze "Got mit uns", do władzy wynieśli go chrześcijanie i w większości chrześcijanie strzelali do Polaków i Żydów (fajna manipulacja, nie?). Watykan nigdy nie ekskomunikował żadnego
Hitler niósł na sztandarze "Got mit uns",


@wrrior: I co? Hitler propagował kulty staro-germańskie z pomocą SS. Sam był ateistą. Racja, większość ludzi walczących po stronie nazistów byli ochrzczeni - czy to czyni z nich chrześcijan? Sam jesteś ochrzczony prawdopodobnie. Jesteś chrześcijaninem?

Tu nie chodzi o tłumaczenie tylko jednoznaczne potępienie takich skandalicznych wypowiedzi, które nie są niestety odosobnione, a szczególnie nie racjonalizowanie ich takimi tekstami jak Twój.


@wrrior: Podtrzymuję to,
@zerozero7:

Hitler propagował kulty staro-germańskie z pomocą SS. Sam był ateistą.


Czyli był zakłamanym chrześcijaninem (norma), wychowanym przez głęboko wierzącą matkę, wykorzystującym ludzką łatwowierność, czołobitność i strach przed wszelkimi symbolami do realizowania globalnego celu. To nie ateizm prowadził go do zbrodniczych działań, a łączenie jednego z drugim jest skandaliczne.

I co? I niczego nie wyniosłeś z przykładów, które podałem. Bo bardzo wygodnie jest ugrywać własny interes propagandą martyrologiczną, bawić się w
To nie ateizm prowadził go do zbrodniczych działań, a łączenie jednego z drugim jest skandaliczne.


@wrrior: Ale nie napisałem, że ateizm doprowadził kogoś do zbrodniczych działań. Napisałem o ateizmie, który zwykle towarzyszy takim działaniom. Pisałem o utożsamianiu ateizmu ze zbrodnią, ponieważ większość zbrodniarzy XX wieku (przynajmniej w Polsce) byli ateistami. Nie pisałem też, że to jest coś słusznego by tak uogólniać wszystkich ateistów - wręcz przeciwnie, napisałem, że to jest błąd.
@zerozero7:

Ale nie napisałem, że ateizm doprowadził kogoś do zbrodniczych działań.


To napisz, że chrześcijaństwo też towarzyszyło zbrodniczym działaniom. I nie piszę tu nawet o chorwackich Ustaszach, tylko zwykłej, wyuczonej bogobojnością bezmyślnej uległości wobec autorytetów, co katolicyzm wbijał ludziom do głów przez wieki.

Napisałem o ateizmie, który zwykle towarzyszy takim działaniom.


A co to znaczy "zwykle"? Na ile 'takich działań' towarzyszył 'ateizm'? Masz jakieś konkretniejsze dane niż tylko 'większość zbrodniarzy XX
To napisz, że chrześcijaństwo też towarzyszyło zbrodniczym działaniom. I nie piszę tu nawet o chorwackich Ustaszach, tylko zwykłej, wyuczonej bogobojnością bezmyślnej uległości wobec autorytetów, co katolicyzm wbijał ludziom do głów przez wieki.


@wrrior: Nie napiszę, bo to nieprawda.

A co to znaczy "zwykle"? Na ile 'takich działań' towarzyszył 'ateizm'? Masz jakieś konkretniejsze dane niż tylko 'większość zbrodniarzy XX wieku'? Skoro zresztą nie ateizm prowadził do takich działań, to może należy skupiać
@zerozero7:

Wytłuszczę ci, bo już tak się unosisz emocjami, że nie czytasz ze zrozumieniem :

Oczywiście to błąd mówić tak o wszystkich ateistach - ale jakbyśmy mieli się tłumaczyć ze wszystkich słów księży, to by mirko nie starczyło ;).


Jeśli cokolwiek tutaj wytłuściłeś, to jedynie Twoją blokadę mentalną, która uniemożliwia Ci zrozumienie to czego już napisałem. Dla Ciebie rozbiję to na części, i będę pisał powoli bo wiem, ze szybko nie