Wpis z mikrobloga

@szirodara: Coraz częstsza praktyka. Głównie chodzi o cenę. Wesele w piątek lub niedzielę jest tańsze. O ile piątek jeszcze rozumiem to niedziela jest dla mnie słabym dniem do organizacji tego typu imprezy. Z drugiej strony moi znajomi mieli niedawno wesele w niedziele i byli zachwyceni, a goście długo się bawili.
@szirodara: W tygodniu nie za dobrze jest organizować wesele bo jednak ludzie normalnie pracują. A w niedziele też źle bo ani poprawin nie będzie ani nie będzie można za dużo pić bo w poniedziałek praca.
@szirodara: Ostatnio byłam na weselu w czwartek. Młodym się do ślubu spieszyło, a sala była obstawiona na wszystkie soboty 3 lata do przodu, więc nie mieli zbytnio wyjścia. Nikt nie narzekał, rodzinie udało się wziąć bez problemu wolne w pracy itp.
@szirodara: niektóre lokale nie chcą robić przyjęcia w sobotę poniżej np 60 osób, dlatego czasami wesele odbywa się w tygodniu. Może być też taniej. Jeżeli chodzi o gości to kto ma przyjść to przyjdzie, czy to będzie czwartek czy sobota. pzdr
@szirodara: Brałam ślub w piątek, do tego święto(dzień wolny od pracy) i potem przyjęcie na 20 osób w restauracji(taka bardziej obiado-kolacja z malutką potańcówką, tort itd.)
Jak dla mnie spoko, nie było napinki, że jeden ślub za drugim i ktoś nas goni. W restauracji byliśmy tylko my, bo wszysyc na wyjazdach albo w domu. Jak dla mnie same plusy.
@szirodara: Sam gdy wybierałem swoją datę to chciałem właśnie wziąć coś w okolicy Bożego Ciała. Niestety nasza sala nie przewidywała żadnej zniżki wtedy. Do tego w okolicy Bożego Ciała część ludzi wyjeżdża. Ostatecznie u mnie pomysł upadł
@stevemaster: poki co moja rodzicielka sie burzy ze sroda to dziwnyvdzien na slub i ze nikt tak nie robi(...), a z kolei przyszla tesciowa ze majowe malzenstwa szybko sie rozwodza... kiedy ja w zadne zabobony nie wierze...
@szirodara: Potwierdziło 70 osób podobno i na tyle było przygotowane + dodatkowe w razie czego. Nawet ci co się zdeklarowali wcześniej, że na 100% przyjdą, nie przyszli, bo jednak do pracy, bo muszą być wypoczęci, bo dzieci do szkoły, bo coś tam pozałatwiać.I takim sposobem ze 120 zaproszonych, 70 zdeklarowanych pojawiło się +/- 30. chamsko ze strony tych co potwierdzili, no ale co zrobić, czasu nie cofną. Bawili się z tymi
@szirodara: Ślubu nie brałem. Jednak inny dzień niż sobota może być problematyczna po prostu ze względu na to, ze na następny dzień wszyscy goście do pracy. Jeśli się nie planuje wesela to raczej to nie jest problem. Jeśli jednak się planuje tradycyjne wesele to inny dzień niż sobota ew. piątek może byc problemem.
@szirodara: Jeżeli ktoś pracuje w normalnym trybie, od niego nie zależy być albo nie być firmy, chce być obecny w ważnym dla Ciebie dniu to wzięcie jednego czy dwóch dni nie powinno być problemem. Jeżeli ktoś nie chce to szuka wymówek.