Wpis z mikrobloga

Siemka, przed chwilą na grupie na fb podał link do niby ss'a co trafił. Była to strona unseenbooter i tam images....
Nie popatrzałem na link i wszedłem w to. 5 sec była ochrona przed ddosami czy cos i mnie wywaliło do google. Wie ktoś co dokładnie ta strona robi ? Bo czytałem że cos z DDosami
#csgo
#internet
#pcmasterrace
  • 5
@respander: nie wiem do czego ta strona służy, ale zabezpieczenie zapewne od CloduFlare które analizuje, czy Twoje wejście na stronę to próba ddosowania czy nie, tak w ogrooomnym skrócie
@respander: zapewne CloudFlare. Coraz więcej stron tak ma. Przy pierwszym wejściu na daną stronę (albo po usunięciu cookies) sprawdza z jakiej przeglądarki wchodzisz, tzn. czy Firefox, Chrome, IE, Opera mobile albo co, bo wiele komputerów-zombie łączy się ze stroną "bezpośrednio" i poza pingowaniem to może być atak DDOS przed którym to zabezpiecza. A to że wywala do google, to możliwe że albo nie przeszedłeś weryfikacji, albo błąd, albo ma prowadzić do
@respander: Wszedłem na nią i także miałem weryfikację clouda. Nie mam pojęcia do czego dłuży, bo przez zalogowaniem jest mało informacji (są po francusku), ale z tego co widzę na YT to wygląda jak usługi do ddosowania. Są takie serwisy. Zaś taki "image" to może być fake aby wyciągnąć Twój adres IP i Ciebie ddosować.

Są strony typu www.xyz.com/images/computer.png co wydają się zawierać obrazek, a tu nici.