Wpis z mikrobloga

@pijawka: no mi chodzi, że jak np. chcesz programować, to to rób, bo studia na pwr, to powiedzmy szczerze, za wiele Cię nie nauczą xD
A jak się ma pare lat doświadczenia w czymś, to pracodawcy wykładają c---a na wykształcenie, skille się liczą.
No i popieram zdanie cumpla sambarumba ;)
  • Odpowiedz
@pijawka: no chyba, że stać Cię na pójście na studia i imprezowanie(jak to studenty wiadomo), to idź. Polecam też i ten styl życia xD
  • Odpowiedz
@Dare: ogólnie dlatego też zrobiłem tylko inżyniera, ALE jest jedno wielkie ale, bez studiów nie nauczy się kolega @pijawka wielu bardzo ważnych rzeczy z dziedzin, które nie przewijają się w materiałach dla samouków. Np. analiza algorytmów, co oznacza notacja duże O małe o czy theta, analiza numeryczna itd.
Bez tego, uważam, że byłbym dużo gorszym jakościowo programistą. Z drugiej strony nie ma się co oszukiwać, na studiach nie nauczą
  • Odpowiedz
@sambarumba: dlatego ja mu radzę dokładnie się zastanowić czy jest mu to potrzebne do szczęścia.
O szczegółach w dziedzinach programowania się nie wypowiadam, bo pracuję w zupełnie innej branży i ja marnowałem czas będąc na studiach dziennych. A teraz (wciąż bez ukończonych studiów) pracuję sobie tu gdzie chciałem od początku, ale jakbym poszedł od razu po maturze szukać roby, to bym zaszedł zdecydowanie dalej i wiele więcej zarabiał już :P
  • Odpowiedz
@pijawka: Panowie już wyczerpali temat, ale to prawda co mówi @Dare , wbrew obiegowej opinii papierek nie jest aż taki ważny za jaki się go uważa.
A czy trudno jest się dostac? Nie sądzę, w końcu ja się dostałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niby trudniej jest się utrzymac, ale @Kangel jest idealnym przykładem na to, że wcale tak łatwo nie da się wyleciec z
  • Odpowiedz
@Lelia: no to jakos sobie poradze :D problem u mnie jest taki ze dopiero w tym roku (ostatnim) zdecydowalem sei na mature z informatyki, wiec praktycznie od zera wszystko probuje ogarnac, ale i z tym jakos bedzie. z fizyki nie pisze bo sam sie jej nie naucze, a nasz fizyk szkolny to niespecjalnie chce ulatwic dostanie sie na studia. w kazdym razie dzieki za odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Kangel: Ludzie tyle razy powtarzają, że chcieliby wrócic do czasów studenckich. Ty sobie po prostu przedłużasz ten przemiły okres w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Lelia: o jaka cwana ( ͡° ͜ʖ ͡°) wolałbym sobie zostawić ten rok na jakieś lata przed np. pięćdziesiątką, bo choćbym miał i 10 lat na polibudzie siedzieć, to i tak podobno tego przed skończeniem nie docenię :P
  • Odpowiedz