Wpis z mikrobloga

Od grudnia tego roku siatka połączeń pociągami Ekspress InterCity Premium (pociągami Pendolino), zostanie znacznie poszerzona. Nie będzie to wielka rewolucja, bo to będą zwykle po jednej parze pociągów pozwalających na dotarcie do stolicy, załatwienie spraw i powrót wieczorem. Przykładowo z Rzeszowa EIP do Gdyni o 5:37, powrót zaraz po północy. Z Jeleniej Góry o 4:51, powrót o 23:05. Godziny są niestety zwykle poza kursowaniem komunikacji miejskiej w miastach, ale zawsze można podjechać do dworzec taksówką albo swoim samochodem.

Myślę, że mają szansę się przyjąć takie "końcówki", ale i tak na trasach takich jak Kraków-Rzeszów czy Wrocław-Jelenia Góra frekwencja będzie dużo niższa, bo większość pasażerów i tak raczej wysiądzie we Krakowie czy Wrocławiu. Dlatego należało by wprowadzić jakąś atrakcyjną taryfę na tych końcach tras, aby mimo tego zapełnić te pociągi, coś ala bilet Last Minute który istniał kiedyś. Lepiej wieźć kogoś za 30 zł niż wieźć powietrze, bo biletu za np. 70 zł Kraków-Rzeszów nikt praktycznie nie kupi.

I tak, Pendolino od grudnia zawita w miejscowościach: #kolobrzeg #slupsk #koszalin #dzialdowo #ciechanow #walbrzych #jeleniagora #bielskobiala #tychy #gliwice #zabrze #tarnow #debica #rzeszow #zawiercie

znalezisko

#mikroreklama #pkp #intercity #kolej #pociagi #pendolino
  • 11
@D3lt4: Nie chcę wrzucać bezpośrednio, bo to jest tajny rozkład i zapewne teraz na Żelaznej w Warszawie są nieźle wkurzeni, że on wypłynął. Na forum infokolej jest w przeciekach nowego RJ. Oficjalne informacje na temat nowego rozkładu jazdy będą pewnie w przyszłym tygodniu.
@wzr1one: Jedyna rozsądna trasa z jako przedłużenie EIP z Gdyni do Kołobrzegu wiedzie przez Słupsk i Koszalin, tak jak jeździ np. IC Pobrzeże, czy w wakacje EIC Fregata. Linia jest w dobrym stanie, 80-120 km/h, jechałem w wakacje właśnie EIC tą trasą.
Do Szczecina TLK będą jak zwykle.
@kakaowymistrz:
Dziwne, nie widziałem tego wpisu pomimo subskrybowania #jeleniagora . Na pewno skorzystam jeżeli będzie szybciej i ekonomiczniej niż samochodem. W tej chwili w weekend można śmignąć autem do Wrocławia nawet w 1.5 godziny, pociągiem to zazwyczaj o godzinę więcej, niekoniecznie taniej czy bardziej komfortowo... Tak czy inaczej - dzięki za informację :)