Wpis z mikrobloga

Planuję się wybrać z dziewczyną do Krakowa w tę sobotę pochodzić po rynku i okolicach. Mam dwie opcje dojazdu:

1. Własny samochód - problem jest taki, że słyszałem o trudnym zaparkowaniu auta blisko centrum. Da się tam gdzieś blisko zaparkować na darmowym parkingu czy raczej nie ma takiej opcji?

2. Pociąg - ktoś mi kiedyś mówił, że do rynku z dworca głównego w Krakowie jest blisko ale teraz patrzę, że jest przeszło godzinę drogi pieszo.

Co bardziej polecacie? Dla mnie o wiele wygodniej samochodem ale jeżeli mam parkować na przedmieściach i iść pieszo kilka kilometrów to raczej pozostaje pociąg. Może z innej stacji jest bliżej do rynku?

#krakow
  • 30
1. w weekend nie obowiazuje strefa, więc zaparkujesz za darmo wszędzie, o ile znajdziesz miejsce ;) nawet blisko rynku


@alamein: a to zmienia postać rzeczy. Zaryzykowałbym, pokrążył po mieście i może bym coś znalazł.
@Vojak: Bierz samochód i tak jak @alamein wspomniała - w weeekend parkujesz gdzie chcesz i raczej nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem miejsca niedaleko rynku (osobiście polecam poszukać niedaleko poczty; ulice jak Wielopole, Sebastiana, Sarego etc.)
@Vojak: w weekend staniesz dość blisko centrum - strefa nie obowiązuje. Pewnie spędzisz kilka(naście?) minut szukając miejsca, ale coś będzie ;) Polecam sprawdzić na Łobzowskiej. A sam dworzec jest bliziutko. 15 min to krokiem mocno emeryckim ;)
@Vojak: Dworzec jest praktycznie w ścisłym centrum. Jak wyjdziesz z dworca to na Rynek masz 5 min na nogach. No chyba, że z walizką i różowym, to 10.
Możesz zaparkować przy Teatrze Słowackiego przy ul. Szpitalnej (parking przy ulicy a nie na terenie teatru). Jeżeli Przyjedziesz przed 12 Znajdziesz miejsce i nie zapłacisz nic bo w weekend free (chyba że jakiś samozwańczy kierownik parkingu się zjawi hehe), a jak zaparkujesz to może stać do Poniedziałku godz 10 rano :-)

Odnośnie pociągu to dworzec jest przy Galerii Krakowskiej i według mnie nie 20, a max 15 min na rynek pieszo :-)
@Vojak: 1. w weekend nie obowiazuje strefa, więc zaparkujesz za darmo wszędzie


@alamein: czyli być może nigdzie. W sobotę przed jest totalna masakra - wszystko do ATW zawalone, włączając w to płatne parkingi. Być może na groblach ma wtedy trochę wolnych miejsc...
Możesz zaparkować przy Teatrze Słowackiego przy ul. Szpitalnej (parking przy ulicy a nie na terenie teatru). Jeżeli Przyjedziesz przed 12 Znajdziesz miejsce


@Misiek1990: jesteś pisarzem S-F? :)