Wpis z mikrobloga

Planuję się wybrać z dziewczyną do Krakowa w tę sobotę pochodzić po rynku i okolicach. Mam dwie opcje dojazdu:

1. Własny samochód - problem jest taki, że słyszałem o trudnym zaparkowaniu auta blisko centrum. Da się tam gdzieś blisko zaparkować na darmowym parkingu czy raczej nie ma takiej opcji?

2. Pociąg - ktoś mi kiedyś mówił, że do rynku z dworca głównego w Krakowie jest blisko ale teraz patrzę, że jest przeszło godzinę drogi pieszo.

Co bardziej polecacie? Dla mnie o wiele wygodniej samochodem ale jeżeli mam parkować na przedmieściach i iść pieszo kilka kilometrów to raczej pozostaje pociąg. Może z innej stacji jest bliżej do rynku?

#krakow
  • 30
@enron: :-D nie ale skoro mówicie że miejsc nie ma to coś się zmieniło


@Misiek1990: niedawno jechałem na ul. Biskupią. Wiedząc że może mi zejść chwilę na parkowaniu wysadziłem na miejscu żonę z dziećmi i ruszyłem w poszukiwaniu miejsca. Po 40 minutach jazdy po okolicy stanąłem na wjeździe na najbliższym parkingu płatnym przy tabliczce "brak miejsc" i po prostu czekałem aż ktoś będzie wyjeżdżał. Szczęśliwie po 10 minutach ktoś zwolnił
Wyjazd w sobotę odpada przez brzydką pogodę. W niedziele ma być lepiej i tutaj pytanie - o wiele gorzej będzie zaparkować w niedzielę niż w sobotę czy jednak dam radę coś tam znaleźć?


@Vojak: w sobotę wiele ludzi coś załatwia w centrum i stąd problemy z parkowaniem. W niedzielę TEORETYCZNIE może być lepiej, ale jeśli lepsza pogoda to może być gorzej ;)
Tak serio - to po prostu jedź autem, zaparkuj
@Vojak: Z mojego doświadczenia nie jest tak źle zaparkować jak to przedstawił enron, nie raz w weekend i o różnych porach podjeżdżałam w okolice rynku i dało się znaleźć miejsce. Chyba nie ma różnicy jaki to dzień.
Tak serio - to po prostu jedź autem, zaparkuj sobie od razu na płycie dworca. W 20 minut dojdziesz do Rynku.


@enron: na płycie dworca PKP? Można tam parkować za darmo i jest miejsce? Bo jak to ta sama droga do Rynku co z dworca PKP to nie ma problemu z dojściem pieszo. Dla nas 15-20 minut spaceru to nic takiego.

@alamein: dzięki wam jeszcze raz za pomoc.
@enron: na płycie dworca PKP? Można tam parkować za darmo i jest miejsce? Bo jak to ta sama droga do Rynku co z dworca PKP to nie ma problemu z dojściem pieszo. Dla nas 15-20 minut spaceru to nic takiego.


@Vojak: pierwsza godzina darmowa, potem 2 zł, kolejne po 4zł. W najgorszym wypadku wydasz 10-14zł, a odejmiesz sobie nerwy związane z parkowaniem. A ponieważ nie jesteś prawdziwym Krakusem, to przechodząc