Wpis z mikrobloga

84 / 225

Małe podsumowanie mojej nauki słówek. Jak widać na screenie, udało mi się w ostatnim miesiącu osiągnąć ponad 95% poprawnych odpowiedzi, co znacznie lepszym wynikiem niż ten osiągnięty miesiąc temu i dwa miesiące temu. Zobaczymy, jak długo mi się uda utrzymywać taki wynik.

Póki co jestem bardzo zadowolony, bo ucząc się hiszpańskiego nigdy nie miałem tak dobrych rezultatów, ale byłem mniej wybredny w wyborze słówek do nauki, ucząc się także tych słówek, których praktycznie nigdzie się nie używa. Poza tym nie przy każdym słówku miałem zapisane przykładowe użycie i nie układałem z nimi zdań tak często, więc może to rzeczywiście bardzo pomaga.

Znalazłem w końcu coś ciekawszego do posłuchania, podcast o kolebce Słowian - starożytnym mieście Arkaim.
фантастика.рф/публикации/статьи/от-арктиды-до-персии.html - tutaj jest dostępny tekst, nie mogę zrobić linku, bo się wpis psuje. Podoba mi się, że ucząc się języka mogę się dowiedzieć czegoś interesującego - w końcu! Bo już miałem dość wiadomości i polityki. Standardowo, najpierw przesłuchałem go sobie w całości, a potem przeczytałem, zapisując sobie niektóre słówka. Pomimo tego, że tekst ten jest zdecydowanie trudniejszy niż przeciętny artykuł prasowy, to dość sporo z niego zrozumiałem, ale to chyba głównie zasługa profesjonalnego lektora, czytającego wolno i bardzo wyraźnie.

#225godzinrosyjskiego
Pobierz Detharon - 84 / 225

Małe podsumowanie mojej nauki słówek. Jak widać na screenie, u...
źródło: comment_vrZgHdNZmNRDXY8rNZ7DVaD3P9r2w4K5.jpg
  • 6
@TheSjz3: Anki to apka, do której sobie wpisuje słówka, ona mnie z nich odpytuje i ustala powtórki. Są też gotowe zestawy słówek, jeżeli ktoś tak woli. Statystyki się robią przy okazji.

Używam ze względu na możliwości personalizacji. Ja sobie ustawiłem tak, żebym musiał wpisywać słówko po rosyjsku, a sprawdzając odpowiedź dodatkowo pokazuje mi się przykładowe zastosowanie słowa.