Wpis z mikrobloga

@kindofnobody: no tak, bo telewizja ma działać od 16 i puszczać tylko Wołoszańskiego na przemian z pięknymi filmami przyrodniczym opowiadanymi przez Czubówne a w weekendy: Cejrowski i jego interesujące wywody o chodzeniu boso przez świat. Wieczorem krótka wieczorynka, rzetelne wiadomości i o 20 plansza informacyjna, że to już koniec, idźcie poczytać książki.

no tak, bo telewizja ma działać od 16 i puszczać tylko Wołoszańskiego na przemian z pięknymi filmami przyrodniczym opowiadanymi przez Czubówne a w weekendy: Cejrowski i jego interesujące wywody o chodzeniu boso przez świat. Wieczorem krótka wieczorynka, rzetelne wiadomości i o 20 plansza informacyjna, że to już koniec, idźcie poczytać książki.


@wojtek_bez_portek:

Przypominam, że piszemy o telewizji PUBLICZNEJ utrzymywanej m.in. z moich pieniędzy, a nie o prywatnej stacji która może sobie
@wojtek_bez_portek:

wszystkie te programy powinny być o tym, co MNIE interesuje, bo tylko to jest ciekawe i interesujące, reszta to guwno w papierku i zero misji.


Znasz przynajmniej 10 osób ze swojego otoczenia, które interesuje oglądanie faceta w szpilkach? Telewizja publiczna chyba jest po to, żeby miała jakąś misje, bo nie ogranicza ją budżet, i nie ma pokazywać rzeczy które interesują mnie, ciebie, lub kogolokwiek innego. W takim razie po #!$%@?
@kayleigh1507:

No właśnie: publicznej. Czyli dla każdego.


Nie, nie dla każdego - bo każdy sobie może włączyć jakąkolwiek prywatną stacje z rzeczami, które ją interesują. Jeżeli telewizja publiczna ma być telewizją dla każdego, to wtedy jej istnienie nie ma sensu - bo mnie np. #!$%@? interesuje (i stawiam, że połowe płacących na nią osób też) to co jest tam pokazywane, i nie oglądam tej stacji, więc w związku z tym, po
@ruszka: hehe no tak, bo 90% telewizji na świecie ma telewizje śniadaniową dlatego, że nikogo ona nie interesuje. Ot tak sobie robią, żeby nikt nie oglądał, bo nikogo nie ma w domu przecież.
I nie chodzi tu o faceta na szpilkach, tylko ogólnie o program typu Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry TVN czy tym podobne. Bardzo wiele osób ogląda tego typu programy.

Przypomnę też, że telewizja śniadaniowa, adresowana do pań domu,
hehe no tak, bo 90% telewizji na świecie ma telewizje śniadaniową dlatego, że nikogo ona nie interesuje. Ot tak sobie robią, żeby nikt nie oglądał, bo nikogo nie ma w domu przecież.


A jaki % z tych telewizji jest utrzymywana z publicznych pieniędzy?

I nie chodzi tu o faceta na szpilkach, tylko ogólnie o program typu Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry TVN czy tym podobne. Bardzo wiele osób ogląda tego typu programy.
@ruszka:

ja właśnie wypowiadam się cały czas o słuszności abonamentu


O, nie powiedziałbym, że cały czas. Zaczęło się od misji i od tego, że telewizja nie jest od pokazywania tego, co kogoś może zainteresować.

Twoje słowa:

Telewizja publiczna chyba jest po to, żeby miała jakąś misje, bo nie ogranicza ją budżet, i nie ma pokazywać rzeczy które interesują mnie, ciebie, lub kogolokwiek innego (mój dopisek: czyli co ma pokazywać w sumie?
@wojtek_bez_portek:

O, nie powiedziałbym, że cały czas. Zaczęło się od misji i od tego, że telewizja nie jest od pokazywania tego, co kogoś może zainteresować.


No bo nie jest, inaczej jej istnienie nie ma sensu - jest masa innych stacji, które pokazują różne rzeczy, które moga kogoś interesować. Publiczna jest po to, aby mogła pokazywać treści niezależne od przychodu - a przynajmniej taka powinna być w teorii, bo inaczej jej istnienie
@ruszka:

jest masa innych stacji, które pokazują różne rzeczy, które moga kogoś interesować. Publiczna jest po to, aby mogła pokazywać treści niezależne od przychodu - a przynajmniej taka powinna być w teorii, bo inaczej jej istnienie jest BEZ SENSU, bo nie oferuje NIC, czego nie moze zaoferować inna telewizja.


Kek, czyli co właściwie ta telewizja ma pokazywać? Jedynie autorskie formaty? To chyba zostają jej jedynie denne kabarety i rolnik szuka żony.
@kindofnobody:
No kurde, przecież taki program może ratuje zdrowie tysięcy kobiet w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będą się garbiły, mniej będzie kontuzji = czysty zysk dla NFZ i dobra publicznego ( )