Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Seacie Toledo II z silnikiem 1.6 jako pierwszym samochodzie w kwocie około 12 tysięcy złotych? Bardzo podoba mi się ten samochód, kilka osób mi go już polecało. Wcześniej zastanawiałem się nad Opel Astra II, Golf 4, Fiat Stilo ale jednak to Toledo najbardziej mi się podoba.

Chodzi mi mniej więcej o taki model - http://allegro.pl/seat-toledo-1-6-benzyn-105-km-super-stan-i5665030222.html - czyli to bogatsze wyposażenie, rocznik około 2002, silnik 1.6.

Ktoś z was miał albo znajomi?

#motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_kBPbppAIx3Nj1Sv1UWkfNsYIgSu9m3nJ.jpg
  • 26
@Vojak: Tam masz w aukcji 11900 zł +1100 zł opłat to już Ci się robi 13 000 zł. A myślałeś o Oplu Vectra C? Silnik np. 1,8 122 KM? Mam w domu Seata Toledo 2 z silnikiem 1.6 ale 100KM (w aukcji jest 105KM - nowszy) oraz Opla Vectra C 1.8. Obydwa auta za gazem, spalanie w miarę podobne, ceny części także ale wygoda w Vectrze już większa (ten sam segment
@Vojak: Samochód jak najbardziej ok, konstrukcyjnie jest to golf iv. Przewaga nad konkurencją to cynkowana karoseria i znajomość obsługi przez mechaników. Zawieszenie proste, silniki fajnie się gazuje (lpg), wykonanie jest nieco gorsze od vw. Na twoim miejscu szukałbym mocniejszego motora, 1.8t + lpg byłby idealny, chyba że wolisz diesle, to szukaj na pompie wtryskowej (90km i 110km). Na pierwsze auto jak najbardziej ok.
Vectra C, i mondeo gniją strasznie, w przypadku
@Saute: to tylko przykładowa aukcja. Auto mam zamiar kupować w przyszłym roku.

@Czipsu: @Czipsu: no niestety za bardzo nie przemawiają do mnie te Saaby. Chociaż zagłębie się pewnie w ten temat jeszcze raz bo planuję kupno dopiero na przyszły rok.

@wlatca-oka: niestety nie ten budżet na Vectrę C. Ale bardzo mi się podoba.

@Pietras55: nie chcę przesadzać z silnikiem bo to będzie moje pierwsze auto zarejestrowane tylko
@Vojak: Przy 1.6 osiągi są słabe, a wiadomo młodość się musi wyszumieć. Opłaty za 1.8t niewiele wyższe, bo to poniżej 2.0. Element wrażliwy to turbina, ale sporo tego jeździ. A jeśli masz lpg to koszty lecą ostro w dół. Spalanie nie jest wiele wyższe, no chyba że dzidujesz silnik.