Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Seacie Toledo II z silnikiem 1.6 jako pierwszym samochodzie w kwocie około 12 tysięcy złotych? Bardzo podoba mi się ten samochód, kilka osób mi go już polecało. Wcześniej zastanawiałem się nad Opel Astra II, Golf 4, Fiat Stilo ale jednak to Toledo najbardziej mi się podoba.

Chodzi mi mniej więcej o taki model - http://allegro.pl/seat-toledo-1-6-benzyn-105-km-super-stan-i5665030222.html - czyli to bogatsze wyposażenie, rocznik około 2002, silnik 1.6.

Ktoś z was miał albo znajomi?

#motoryzacja #samochody
Vojak - Co myślicie o Seacie Toledo II z silnikiem 1.6 jako pierwszym samochodzie w k...

źródło: comment_kBPbppAIx3Nj1Sv1UWkfNsYIgSu9m3nJ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Vojak: Mało miejsca z tyłu, bieda w środku, fotele mało wygodne i bardzo średnio trzymają, a 1.6 ma bardzo mizerne osiągi. Za to jest ekonomiczny. Części dość tanie, a i wygląda ładnie.
  • Odpowiedz
@Vojak: ja mam leona(to to samo z inną tylko dupą) rocznik 2003 1.6-autko nie do zdarcia,ale dosyć słabo wykonane. popularna usterka to przeciekające drzwi-po trzydniowej ulewie w aucie jezioro :) po wymontowaniu foteli i wykładziny kilkudniowe suszenie :] silnik 1.6 wystarczający,ale mi w mieście pali nawet 12 litrów.
  • Odpowiedz
@dGustator: @Czipsu: to ma być pierwszy samochód, który jakoś wygląda ale da się go w miarę utrzymać.

Co innego w tej cenie godnego polecenia?

Mało miejsca z tyłu, bieda w środku, fotele mało wygodne i
  • Odpowiedz
Przesiadka z 900ccm i tak będzie dla mnie wystarczająca.


@Vojak: Zdziwisz się ;) Seicento jest leciutkie i nawet w 900ccm idzie jak #!$%@?, 1.1 to w ogóle szatan. A ten Seat - cóż, buda jest dość spora, silnik słaby, z wyprzedzaniem nie jest kolorowo, ale do miasta starczy.
Jak kupisz dobry egzemplarz to z utrzymaniem sobie poradzisz. Czasem mogą wkurzać tylko pojedyncze pierdoły typu przepalone żarówki itp. Wykonanie jest przeciętne
  • Odpowiedz
@Vojak: Nie wiem jak się zapatrujesz na Fordy ale w cenie do 12k możesz poszukać Mondeo mk3. Wygodniejsze, przestronniejsze, moim zdaniem bardziej atrakcyjne dla oka auto. Minus jest taki, że wiele egzemplarzy jest dojechanych do granic możliwości zwłaszcza diesel. No i aby mondeo jechało to przynajmniej 1.8 a to w mieście może już sporo spalić.
  • Odpowiedz
@dGustator: Dobra propozycja ;) 2.2 TID jest tani w utrzymaniu, części banalnie łatwo dostępne (bo tak naprawdę to przecież Opel), a do tego auto niebanalne. Ale środek mało komu się raczej podoba, mi np. bardzo, no ale niektórzy będą sceptycznie podchodzić.
  • Odpowiedz
@Czipsu: Co do wnętrza to zależy - w pełnym wyposażeniu, drewno i beżowe skóry wygląda świetnie i niczego nie brakuje :) ale wersja podstawowa to faktycznie nuda i plastik...

@Vojak: W tej cenie można szukać jeszcze 9-5... np. taki, dobrze wyposażony: http://www.saabklub.pl/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=2&adid=21504&Itemid=215

Albo dopłacić odrobinę, ponegocjować... i wziąć mocarnego 9-3 z oryginalnym pakietem Viggena :) http://www.saabklub.pl/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=2&adid=21424&Itemid=215
  • Odpowiedz
@dGustator: 9-5 to już spore auto, czy dobre na pierwsze to nie jestem przekonany ;) Ale komfort w tym aucie - coś wspaniałego.
Z tego co pamiętam to 9-3 miał chyba 7 wersji, każda była na swój sposób ładna. Te dokładki, spojlery, listwy - to robi niesamowitą robotę.
  • Odpowiedz
@Czipsu: no spore, ja nigdy nie lubiłem małych... właśnie 9-5 sedan był moim pierwszym :) wiele lat temu... ponad 2 lata jeździłem bez najmniejszej kolizji parkingowej. Jednak to auto bardziej rodzinne albo dla osób lubiących podróżować, w ogólnym rozrachunku wziąłbym 9-3 bo tego też miałem (a w sumie to 900NG). Obecnie Saaba nie mam, ale jeśli szukałbym w tej cenie czegoś więcej niż nudnej metalowej puszki z ekonomicznym silnikiem to
  • Odpowiedz
@dGustator: Ja jestem zwolennikiem drugiego końca Europy - Alfa w moim sercu :D Mało jest aut nietuzinkowych, wyróżniających się. Do tego właśnie społeczności związane z tymi markami są genialne. 9-3 jeździłem z 3 razy tylko w 2.2, ale to auto jest świetne, nie da się tego ukryć.
  • Odpowiedz
@dGustator: No to współczuję :D Brera jest pięknym autem ze sportowym designem, więc branie 2.2 JTS trochę mija się z celem... Pozostaję więc 1.75 TBi i 3.2 V6. TBi jest nieosiągalne w Polsce w dobrym stanie, jest tego niesamowicie mało. V6 zresztą to samo. Trzeba mieć dużo czasu, a jeszcze więcej szczęścia żeby trafić ;)
W dieslu co innego, 2.4 jest sporo (jak na Brerę), przy tych 240 KM ciągnie
  • Odpowiedz