Wpis z mikrobloga

Mirki znalazłem fajną stronę, na której można spdawdzić poprawność literówek i ewentualnie błędów ortograficznych. Piszesz tekst i po paru minutach błędy składniowe lub ortograficzne są zaznaczane na czerwono i nie robi tego żaden bot, tylko żywy człowiek i to za darmo. Dopisuje do tego tylko jakieś punkty i paragrafy, ale na to nie musicie zwracać uwagi:-) #elektroda
nieocenzurowany88 - Mirki znalazłem fajną stronę, na której można spdawdzić poprawnoś...

źródło: comment_YVpoQHAA9sttXUlTUMFJ1jM1cDpHNJXT.jpg

Pobierz
  • 30
@nieocenzurowany88: Megalomania moderatorów elektrody to już legenda. Sposób wypowiedzi traktujący adresata z góry, używanie niewspółmiernych do wagi sytuacji zwrotów, co najmniej jakby czytali paragrafy na rozprawie sądowej. Misja ratowania świata przed literówkami tak istotna, "stanowisko" takie prestiżowe xD
Fido2801 - @nieocenzurowany88: Megalomania moderatorów elektrody to już legenda. Spos...

źródło: comment_bk9wYgB09BsENSzk6eobk753b2HMbOBX.jpg

Pobierz
@rss: Oczywiście, że uwagę można, a nawet trzeba zwrócić. Problem zaczyna się wtedy, gdy zwracanie uwagi o pojedyncze błędy, staje się głównym kontrargumentem w dyskusji, albo powodem usunięcia całego posta. Zwłaszcza, że akurat w tym przypadku, to były zwykłe literówki wynikające z pośpiechu. Takie rzeczy zdarzają się nawet takim Bogom i Strażnikom Miru Internetowego, jak moderatorzy elektrody.
@rss: Panie kochany, ja, jako zagorzały #grammarnazi, uważam, że to skrajny idiotyzm. 3 literówki, 1 błąd ortograficzny (tylko to bym na ich miejscu poprawił), no i ta "profanacja jednostek" xD Gdyby OP pisać o sieciach, to mogliby się gniewać na pisanie gb zamiast GB/Gb, ale tutaj?

Znam wybitnych elektryków/elektroników/mechaników/majsterkowiczów, który z niczego są w stanie zrobić wiele, ale mają spory problem ze złożeniem poprawnego zdania po polsku. I co w