Wpis z mikrobloga

#citroen #mechanikasamochodowa #mechanika
Niedawno pisałem o tym ze w c5 mojego ojca nie wchodzi czwórka. Nikt nie dał mi pomysłu co to może być wiec postanowiliśmy wytargać skrzynię na zewnątrz. Jako ze robimy to pierwszy raz to powstał spory problem. Wyjelismy lewą półośkę, odkręciliśmy wszystkie śruby od silnika (mam nadzieję ze wszystkie). sruby od poduszki, linke od lewarka, wszystkie kabelki i... I skrznia dalej nie chce się odczepić od silnika. Macie jakieś rady?
  • 5
@Quest: czasem skrzynia przyssie się do silnika więc trzeba jej trochę pomoc. Duży płaski śrubokręt i staraj się delikatnie rozdzielić. Jeśli jest gdzieś jeszcze śruba wtedy ja znajdziesz.
Zwisa więc powinna się "odessać". Próbowalisly juz śrubokretem. Jest mała szpara ale dalej nie chce odejsc. Wie moze ktos ile dokladnie srub trzeba ofkrecic od silnika przy tej skrzyni? Jest mało miejsca i nie nie ma sie jak rozejrzeć.
@Quest: jeśli skrzynia wam odeszła od silnika chociaz troche, to napewno wszystkie śruby są odkręcone, może jakaś masa łącząca silnik ze skrzynią, wybierak, przewody od sprzęgła, może bieg na luz wrzuć (chociaż to nie powinno miec żadnego znaczenia)? nic innego mi przychodzi na myśl