Wpis z mikrobloga

@okuch: jak zyje na miasteczku studenckim agh 3 lata tylko raz slyszalem o rasistowskim incydencie - podpite kibole obily hiszpana. To ze nie chcemy na stale ludzi bardzo agresywnych bo stwarzaja klopoty jest naturalne. Nigdy nie slyszalem by ktos narzekal na Wietnamczykow a w moim rodzinnym miescie sa najbardziej rzucajaca sie grupa w oczy! Bo sobie spokojnie zyja i pracuja.
@okuch: problem jeszcze jest taki, że jak powiesz "nie chcę uchodźców" to myślisz że ktoś sobie coś z tego zrobi? Gdyby Państwo chciało słuchać czy my chcemy uchodźców czy nie to w tym momencie w ogóle nie byłoby całej sprawy. Zobacz co media robią z Orbanem. On nie chce uchodźców i na każdym kroku jest mieszany z wiadrem pomyj jak cokolwiek zrobi, bo Orban taki zły bo nie chce pomagać. Ja
@okuch: Gowno prawda akurat. Polacy sa dalecy od rasismu, sa bardzo otwarci na innych ludzi, inne kultury etc. Tylko roznica jest taka ze taki Niemiec, Francuz czy Dunczyk jest tolerancyjny, bo albo mu karza albo sie boi prawa, bo w tej kwestii maja posrane prawo, a u nas? W ogole nie ma takich regulacji, a jakis czarni nie giną na ulicach, co smieszniejsze jest ich bardzo duzo w... Lodzi i nawet
@2501: No to miałeś farta. Mój kolega ma w pracy takich typowych sebiksów, tylko że starszych i napakowanych. Murzyn bez #!$%@? nie przejdzie obok nich. Jak idą do chińczyka to zamawiają w #!$%@? żarcia i wychodzą nie płacąc. No ale to oczywiście skrajna patola.
@Chulio: male wytlumaczenie gdyz niedopisalem "rasistowski" bo dostal za niedosc biala skore a nie narodowosc hiszpanska- to wazne!

Ms agh to mieszanka wybuchowa w wielkosci osieda - ludzie z calego kraju, dwa stadiony blisko i mozna pic alko, dodaj do tego mnostwo ludzi z wymiany studenckiej. Powiedzialbym, ze nie ja mialem farta tylko ty pecha. Norma jest szacunek do drugiego czlowieka tak dlugo jak szanuje sie fakt, ze jestesmy gospodarzami i
@2501: Tak naprawdę na podstawie liczby incydentów typu pobicie, to ciężko stwierdzić czy Polacy to rasiści, bo w Polsce praktycznie nie ma mniejszości na tyle dużych, żeby dało się to jakoś szerzej badać. Natomiast w internecie jest bardzo wyraźna niechęć - wystarczy poczytać komentarze na sadisticu, wykopie czy fejsie. Gonciarz porusza się głownie w sferze internetu (bo siedzi gdzieś tam w Azji) i z jego perspektywy to zjawisko jest silne. Unikałbym
@roots18: Może wystarczy obopólny szacunek zamiast obelg, wywyższania się i skandalicznych tekstów jak "ponowne otwarcie obozu w Oświęcimiu"? To też są ludzie i nawet, jeśli ich nie lubimy, to należy im się szacunek, bo zbydlęcenie świadczy tylko o nas.

@loczyn:

No i wracajac jeszcze do Goncarza - taki wyszczekany na Polske i Polakow, a niech moze opowie jak ksenofobicznym, rasistoskim i zamknietym jest jego ukochany kraj - Japonia?

Przecież opowiada
@loczyn:

gdy u nas ktoś jest nietolerancyjny to na bank jest ksenofobem, rasistą, idiotą, hejterem, bezmózgim prawakiem i blisko mu, albo już jest nazistą.

Tak mówi Gonciarz? Serio? Ale gdzie, bo jakoś w jego filmikach tego nie widać. Możesz zacytować czy po prostu Ci się nie podoba, że Krzysiek nie legitymizuje #!$%@? o wsadzaniu imigrantów i uchodźców do obozów koncentracyjnych?

@roots18: W normalny sposób? Bo jeśli zachowujesz się na ich
taki wyszczekany na Polske i Polakow, a niech moze opowie jak ksenofobicznym, rasistoskim i zamknietym jest jego ukochany kraj - Japonia?


@loczyn: Gonciarz wspominał o tym że cudzoziemcy w Japonii zawsze będą na gorszym miejscu, a o Polsce nic takiego nie mówił. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@loczyn: Ciekawe, ja też mam go polubionego na fejsie i jakoś nigdy nie rzuciło mi się w oczy, żeby o Polakach pisał

jest ksenofobem, rasistą, idiotą, hejterem, bezmózgim prawakiem i blisko mu, albo już jest nazistą.
@loczyn: Żeby mówić, że w Polsce nie ma rasizmu to trzeba być ślepym. Tak się składa, że przeżyłam tutaj swoje dzieciństwo będac w połowie Polką, nie wygladając jak Polka i mając niepolskie nazwisko. Żadnemu dziecku tego nie życzę. Nazywali mnie cyganem, ciapatą, żarty o terrorystach były na porządku dziennym. W liceum katecheta wstawiał mi jedynki za jedynką, bo jak mówił mój ojciec to nie katolik, więc co ja o religii mogę
@fenenna: Pic or didn't happened. Ja akurat miałem w gimnazjum - jedno z bardziej patologicznych w Łodzi czarnego, który wkupił się do najlepszej ekipy. Owszem zdarzały się żarty ale raczej przyjacielskie, myślę, że więcej wysłuchałem żartów w kierunku grubych niżeli jego.
heheh kliknalem na te wideo bo zaciekawil mnie ten lewacki tytul. Szybko zjechalem do komentarzy i dowiedzialem sie ze ten filmik jest sponsorowany przez fundacje Batorego. Podziekowalem ( ͡° ͜ʖ ͡°) GG Soros
@loczyn: Nie twierdzę, że wszyscy Polacy to rasiści, wielu podchodziło do mnie życzliwie, zadawało pytania, ciekawił ich język i kultura, ale takich zdarzeń rasistowskich i ksenofobicznych było za dużo by mówić, że to tylko drobne incydenty. Niby stolica, duże miasto, a i tak dla wielkiej części społeczeństwa jestem za mało polska, by nazywać się Polką :))))
jak zyje na miasteczku studenckim agh 3 lata tylko raz slyszalem o rasistowskim incydencie


@2501: Mało rasistowskich incydentów w kraju gdzie prawie nie ma mniejszości rasowych? Niebywałe.