Wpis z mikrobloga

Mirki, co byście zrobili, jak byście dostali kilkaset zł tylko i wyłącznie na książki naukowe(typu podręczniki, repetytoria, "how to" itp.)? Wytężam mózg i nie wiem co mógłbym kupić, bo po prostu nie kupuję zbytnio takich rzeczy. Tak krótko o sobie: jestem w klasie maturalnej, kodzę coś tam w C++, chciałbym się podszkolić w pisaniu w Javascripcie, bo sprawia mi to mega frajdę, oprócz tego to bardzo matematyka i sporo psychologia(psychoanaliza bardziej). Nie mam jakiś szczególnych hobby. Coś wam przychodzi do głowy? Jeżeli repetytoria do matury to jakie, bo jak już mam kupować to niech mi to się przyda... (mam symfonie c++, ale w sumie nieczęsto jej używam)

Jeżeli jakiś z tagów, który wywołam ma ból dupy jak cebuladeals to sorry :<
#szkola #ksiazki #naukaprogramowania #javascript #matematyka #psychologia
  • 26
  • Odpowiedz
@JustMMan: poszperaj w necie. Tyle jest materiałów że raczej nie m sensu wydawać kasy na książki. Lepiej kup je jak będziesz na studiach i będziesz wiedział jakich konkretnie ci potrzeba.
  • Odpowiedz
@Roballo: A coś polecasz z angielskiego? Mi nauczyciel polecił repetytorium od virgini evans do advance, no ale to już mam. Nie wiem czy jest sens kupować jeszcze, chyba że byłoby coś faktycznie lepszego.

W sumie mogłem powiedzieć, mature zdaje z matmy, infy i anglika rozszerzone
  • Odpowiedz
@epi: Patrzę w Polsce, bo z zagranicy nie mogę raczej zsyłać i nie wiem czy to to samo :D
Tzn. znalazłem jakieś od smashing magazine, tylko nie wiem czy to są te "kilka ostatnich". Ogólnie polecasz książki od tej firmy czy tylko te kilka w razie czego?
  • Odpowiedz
@JustMMan: mam dwie książki z tego wydawnictwa ("Arduino w akcji" i "Elektronika. Od praktyki do teorii") i je polecam, i ogólnie całe wydawnictwo też bo wydania książek są naprawdę dobre
  • Odpowiedz
@JustMMan: sam mam z helionu kilka książek, ogółem czytaj opinię na forach jak coś ci się spodoba i czasem można fajne promocje znaleźć. Szkoda, że mi nikt nie płaci za książki.
Co do angielskiego nie powiem Ci którą, bo sam do matury się uczyłem z internetu :P
Z matmy zawsze będę polecał kiełbasy zbiory, bo mnie wyciągnęły z dwójki na bardzo dobrą maturę rozszerzona :p
  • Odpowiedz
@JustMMan: Kupowanie książek o jakiejś konkretnej technologii chyba mija się z celem, bo jak kupujesz polską wersję to prawdopodobnie już jest przestarzała, a jak kupujesz angielską to za pół roku będzie przestarzała. Dlatego na Twoim miejscu kupiłbym coś ogólnego o matematyce, fizyce czy czym tam się interesujesz.
Nie napisałeś jakie przedmioty zdajesz na maturze, ale kup sobie jakieś zbiory zadań, podręczniki itp. coś co i tak musiałbyś kupić do szkoły albo
  • Odpowiedz
Dobra, coś już sobie wybrałem. Dzięki za tego Heliona, mam nadzieję, ze się nie zawiodę. @GwnBrz nawet jeśli byłoby to przestarzałe to chodzi mi o samo ukierunkowanie, żeby nie błądzić w niczym, bo jestem początkujący, nawet jeśli już coś robiłem mimo wszystko.
  • Odpowiedz
@JustMMan: Czysto jsowych książek imho nie bardzo jest sens kupować, sporo takiej wiedzy znajdziesz za friko w necie, polecam zwłaszcza http://jsbooks.revolunet.com/

A Smashing Magazine to serwis dla webdeveloperów/webdesignerów, polecam śledzić, jeśli interesuje Cię ten temat. Dodatkowo co jakiś czas wydają ksiażki, które rozchodzą się jak świeże bułeczki :) Sam czytam aktualnie jedną ("New Perspectives on Web Design") i jest świetna :) I mam chrapke na najnowszą, czyli "Real-Life Responsive Web Design".
  • Odpowiedz
  • 0
@JustMMan: www.gkn.pl i szalej, szalej, szalej! Z ciekawostek, to zawsze warto mieć w domu "Kryminalistykę" albo "Kryminologię" Hołysta. Psychologiczne kupuj sobie popowe z GWP, nie ma sensu inwestować w jakiś hardcore na początek. Jak już musisz coś psychoanalitycznego, to podstawowego Freuda w taniej książce a za prawdziwe pieniądze Junga.

  • Odpowiedz