Wpis z mikrobloga

#pracbaza #studbaza #internbaza #praktyki #pracainzynierska #automatyka #plc troche #chwalesie Cześć! Jestem na praktykach (płatnych ( ͡ ͜ʖ ͡) ) w dużym korpo AGD, dwie linie produkcyjne, aktualnie po 6 sem automatyka i robotyka. Kończąc kolejny jakże piękny tydzień zagadalem z kierownikiem czy moze kiedys ewentualnie jakby sie przydalo eee yyy moglbym skorzystac z danych/przypadkow w swojej pracy. Na to kierownik zaproponował mi (po wcześniejszych propozycjach przedłuzenia praktyk) projekt do zrealizowania w formie pracy inż taki jak będę chciał. Mam hajs z "inwestycji", mam ludzi, mam super coacha do rany przyłóż tłumacze niektóre rzeczy jak dziecku. pytanie : co by tu #!$%@?ć? ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak na serio, macie jakies pomysly co nadawaloby sie pod inżynierkę, przy czym sam bym zyskał jakieś ciekawe doświadczenie i przy okazji kierownik byłby w miare zadowolny z efektu?
  • 13
@Maniaak: no funkcjonuje ale mowie bardziej szczegolowo, wiem co to jest. Pod pojeciem projekt mam na mysli taki ktory jest skonczony a kaizen sie tak naprawde nie konczy nigdy bo to proces ciaglego doskonalenia. w ramach kaizen mozesz zrobic "cos" jak naprzyklad teraz robie w sumie dwa w trakcie praktyk ale to takie gownoprojekty niezwiazane z automatyka
@cactooos: Przejdź się do ziomeczków na linii, popytaj się co zostało #!$%@? i znajdź rozwiązanie :) Praktykantowi powiedzą bez ściemy, bo niegroźny.

Ja bym pożenił PLC z Webem za pomocą np. Raspberry Pi.
@ktose: myslalem zeby zrobic jakies jidoka z systemów wizyjnych, ale sa na tyle sprytni ze w jednym jak im zrobilem ze powietrze do wkretaka idzie dopiero jak przdmiot na miejscu to przepial przewody i sie wpial z nim bezposrednio do zasilania i co zrobisz nic nie zrobisz
@cactooos: A pytałeś się dlaczego tak robi ? Ja rok temu pół stażu wstawiałem nowe pleksy, bo co chwila pękały i się w nich dziura robiła(dziwne że akurat taka żeby rękę wsadzić i oblepiona taśmą, ciekawy przypadek nie ? ). Okazało się że misiom się strasznie dużo kleju gromadzi w etykieciarce, a prawilne otwarcie drzwi oznacza przestój, więc wybierali bez zatrzymania. Przeprowadziwszy małe dochodzenie okazało się że Ktoś podkręcił ciśnienie kleju(bo