Wpis z mikrobloga

@Lukasinho: bylem w tym roku w budapeszcie, super miasto i w sumie calkiem niedrogie (np nocleg za 50zl za 2 osoby w apartamencie, oczywiscie bez luksusow bo apartament w bloku:D). polecam znalezc pub przy hali targowej, ten ze sloma na podlodze. daja tam mega porcje, polecam zwlaszcza zupe gulaszowa
  • Odpowiedz
@lubiepiwo: @adamgtx: @su1ik: 6 lat temu byłem w okolicach Budapesztu, potem 2 razy we wschodniej części (niedaleko Eger), jutro znów atakuję okolice Budapesztu jak i sam Budapeszt

Kultura, życzliwość, kuchnia (langosze, gulasze, piwka, mmmmm...pychota!), krajobrazy... mogę tak wymieniać i wymieniać. Niedoceniany turystycznie kraj, a szkoda.

Najpiękniejszy hymn świata!
L.....o - @lubiepiwo: @adamgtx: @su1ik: 6 lat temu byłem w okolicach Budapesztu, pote...
  • Odpowiedz
Ja wiem czy taki niedoceniany? Szwabiska uwielbiały tam jeździć od lat. Teraz z kolei Syryjczycy strasznie się pchają ;) A tak serio, raczej często spotyka się u Madziarów turystów zza granicy. Balaton, Budapeszt, Hajdu-Bihar, ze swymi wodami termalnymi... naszych dużo, szwabów dużo. Ja tam osobiście wolę mniej turystyczne rejony tego pięknego kraju. Jakbyś potrzebował jakiegoś info, albo pomocy na Węgrzech to wal do mnie jak we mgłę!
  • Odpowiedz
@adamgtx: to racja, Szwabisków i Polaków sporo, z Węgrem raczej łatwiej się dogadać po niemiecku, aniżeli po angielsku - może to z powódek historycznych,

no brak słów żeby opisać ten kraj :)

  • Odpowiedz
@Lukasinho: to koniecznie sprawdz ten pub/bar przy hali targowej (jest na przeciwko ulicy wiodacej na most, między makiem/burger kingiem a lawendula- te lody tez polecam, majatek wydalem na nie). zamawiasz zupe za 1400 i dostajesz nie talez, ale cala waze. jedyny minus- moze nie byc wolnych miejsc i trzeba rezerwowac miejsca
  • Odpowiedz
@Lukasinho: mi ta tlusta bula niep odpasowala, ale w szentendre przy glownym deptaku jest stoisko z podrasowanymi langoszami. ciasto jest ciensze, a na gorze sa rozne dodatki (np z watrobka gesia albo z kielba, serem) polecam sprobowac
  • Odpowiedz