Wpis z mikrobloga

Ludzie zaczęli biegać - narzekanie. Zaczęli chodzić po górach - narzekanie. Ćpali i chlali po klatkach - też źle! Dogódź polakowi...
Kiedyś też się tak chodziło tylko nie było wykopu, FB i innych portali społecznościowych gdzie by mogli o tym informować. Do tego dostępność i łatwość w podróżowaniu np. PolskimBusem za 1zł przez pół polski. Czasy się zmieniają.
@ragnarokk
@misthunt3r: ale mirek co ty #!$%@? z tą pogodą.
Pare dni temu przecie śnieg leżał na 2000 m

Z początkiem września nadchodzą ulewy i sporadycznie popada śnieg
W październiku to już zima.

Jasne, trafią się dni lepsze ale nie mówmy tu o jakiejkolwiek stabilności
@nicky_santoro: Śnieg na 2000m to jest przez większą część roku. Wyobraź sobie, że mamy w Polsce więcej gór poniżej niż powyżej 2000m. I jakoś się nie zawiodłem przez lata na wrześniowej pogodzie. Zaś co do zimy w październiku... to w ubiegłym roku byłem w Bieszczadach 8-12.10 i po zejściu z gór siedziałem sobie przy piwku ubrany na krótko, taka zima była panie!
I tak jak mówi @beeper - wrzesień to idealna
@nicky_santoro:
Jak wyżej - nie każde góry to Tatry, a lepiej po górach się chodzi w +10 niż w +30. Nie ma w zasadzie burz, a nawet jeśli są deszcze, to zazwyczaj są one spodziewane (bo o to chodzi w stabilności przecież - może być "#!$%@? ale stabilnie"). Plus łatwiej o miejsca w schroniskach.
No i last, but not least - to jest już ostatnia szansa i nie przełożysz na później.
Ludzie zaczęli biegać - narzekanie. Zaczęli chodzić po górach - narzekanie. Ćpali i chlali po klatkach - też źle! Dogódź polakowi...


@barbapapa: Ale nikt nie narzeka, ja po prostu zauważyłem że wszędzie są wycieczki w góry i się zastanawiam dlaczego teraz.