Wpis z mikrobloga

@Gostas: To jest seria Romet SCMB 250 na 2016r , oprócz tego mają jeszcze parę ciosów jak choćby bliźniaczo podobny do SR Romet Clasic , no i cena nówki z salonu piszą że nie więcej jak 12 tyś

@bocznica: Oczywiście , na pewno 30 letnia honda czy yamaha pod względem trwałości będą i tak lepsze ale i tak przyznam że jako miejskie moto błysnela mi mysl czy sobie tego nie
@eloar: Jasne że tak , ale nikt inny tego nie zrobił i nikt inny nie sprzedaje tego przede wszystkim w takich cenach - gdzie mało kogo w naszym kraju stać zeby isc do salonu i kupic sobie triumpha lub ducati scramblera
A tu dostajesz to i w dodatku masz to w zasiegu
Idziesz do sklepu i kupujesz motocykl z zerowym przebiegiem i 2 letnią gwarancją w dodatku świetnie wyglądający
Patrzę teraz
@tadyo: wszystko sie zgadza. Teoretycznie. Pamietajmy ze to jest jednak chinszczyzna. Ja na wiosne wypozycze je na ja zdy probne i sam sobie wyrobie opinie. Na obrazkach to zawsze ladnie wyglada.
Przy okazji ten ADV z silnikiem 250 to troche jednak poracha.
@ZycieJAKsen: Jasne, ja to rozpatruje tylko jako motor miejski
W dalszą trasę raczej bym się nie podjął
@bocznica: Tym adv to bym sie bal wjechac w szutr nawet - ale wrazenie robi

Ciekawy jestem opini jak sie tym jezdzi , mnie troche te 18koni mimo wszystko odrzuca - za malo zdecydowanie
@ZycieJAKsen: Prawda jest taka że wiadomo że nie będzie to Honda , Yamaha itd
Ale bierz pod uwagę to że to są motocykle 4krotnie tańsze - kupując nowe takie moto nadal masz gwarancję producenta
Normy też muszą one jakieś przejść i to że odpadnie ci koło czy się zapali to raczej nikła szansa

Jeśli się #!$%@? w ciągu 2 lat to naprawiasz na ich koszt
Cena nowego moto to cena kilku
@tadyo: a nie lepiej kupić 8 letniego japonczyka w dobrym stanie i od razu mieć komfort i trwałość? A co do gwarancji to jest to czas gdy moto zwozisz laweta do serwisu. Uczuć po zakupie nowego sprzeta wtedy jest bezcenna...
@ZycieJAKsen: No ja już zwoziłem 30 / 10 i nawet 3 letnie motory do warsztatu bo #!$%@? wie co
I placilem jak za zborze za naprawy #!$%@?
Takze nie ma reguly

Szwagier lata 2 sezon chinskim wynalaziem , #!$%@? po kilka tys km i nic sie z nim nie dzieje oprocz regularnych wymian i przeglądów - a kupił nowe moto

Tymczasem w mojej hondzie co rusz coś - głupia linka gazu
@ZycieJAKsen: Ale to nie jest tak ze japsy się starzeją jak wino, czas i przebieg robi swoje nawet z japońską technologią, ponadto czasem jakiś zonk sie trafi i trzeba to i tamto wymienić. Kilkuletni japs owszem powinien przelatać na standardowych wymianach te powiedzmy 60/100/150 kkm w zależności od modelu i stylu jazdy ale potem to się potrafi uzbierać: sprzęgło, hub, dwójka wyleci, amor tylny klęknie, przednie sprężyny się ubiją, przełączniki wyklepią