Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie(wieczorem wszystko rozwine):

Sytuacja wygląda tak: 170cm, 75-78kg i chęć zrzucenia wystającego brzucha. Odżywiam się jak normalny człowiek ale przesadzam ze słodkimi napojami +, jem późno ciężkie kolacje + około 2-3 razy w miesiącu McDonald's albo KFC.

Jeżeli zacząłbym biegać(bo mam taki zamiar i motywację), napoje zamieniłbym na wodę, wykluczył fastfoody i jadł kolacje wcześniej - zrzuciłbym ten brzuch w jakimś okresie czasu i widać by było w miarę regularnie(chociaż male) efekty?

Nie chce chodzić na siłownię, nie mam narazie możliwości zmienić jedzenia na coś innego niż normalne śniadania z chlebem, kotlety na obiad(ale za jakieś 2-3 miesiące juz tak) i nie zależy mi na sylwetce i mięśniach - chce tylko zrzucić brzuch.

#bieganie #silownia #mikrokoksy #dieta
  • 38
@Vojak: Wydaje mi się, że tutaj największy problem to te słodkie napoje, bo fastfood 2 razy w miesiącu to nie jest przecież tak dużo. Daj sobie z nimi spokój, ostatecznie jak cię będzie bardzo ciągnęło to kup sobie jakąś colę zero ale to też nie za często bo wiadomo, że to też syf.
Bieganie daje baaaardzo dużo ale nie licz, że w 2 tygodnie nagle zgubisz cały brzuch. Przy regularnym bieganiu
@Vojak: Przez pierwszy miesiąc sporo zrzucisz (4-10 kg), ale później w najlepszym wypadku będziesz stał w miejscu bez diety, obliczania kalorii i makroskładników.

Do biegania warto dołożyć ćwiczenia oporowe nawet w domu np. różne warianty pompek, odwrócone pompki z wykorzystaniem jakiegoś mebla, podciąganie na drążku, przysiady itd.

Raczej nie rób brzuszków, a6w i innych ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Nie jestem ekspertem, sam zacząłem trochę ponad 2 miesiące temu ;).
@Vojak: zbilansuj diete na 0, pozniej po 1-2tyg utnij 200-300kcal, zacznij cwiczyc i nie jedz smieci, daj sobie 6-12miesiecy i bedzie gitara

drugi sposob, wchodzisz na vlcd i po 2miechach jestes chudy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuję wszystkim za porady i opinie. Zawołam każdego kto się wypowiadał - poniżej odpowiedziałem na posty innych użytkowników i jakby ktoś miałby jeszcze jakieś porady albo chciałby się ustosunkować do tego co odpowiedziałem innym - to bardzo proszę.

@Ten_tego: od kilkunastu lat gram w piłkę nożną. Kiedyś dość często a teraz średnio raz na tydzień-dwa po 2 godziny cały czas praktycznie na wysokich obrotach. Do takiego wysiłku jestem przyzwyczajony ale na
@Vojak: tam w tym poradniku jest żeby zacząć od 30 sekund biegu i 4min 30 sek marszu i tak 6 razy na zmianę. Więc rzeczywiście to dla ludzi którzy mają poważne problemy z kondycją. Ale można zacząć oczywiście od innych wartości, ja chyba zaczynałem od 2min biegu i 3 min intensywnego marszu. Trochę po dupie dało na początku, potem co tydzień konsekwentnie zmieniałem te waetości i po paru tygodniach doszedłem do
@Vojak: możesz też tak zrobić. Jednak moim zdaniem lepiej kondycję się wyrobi w ten sposób w poradniku. Sam się go kiedyś posłuchałem i efekty były bardzo fajne, dlatego zawsze go polecam.
@Barteklowca: ok, zaraz sprawdzę. Wybieram się biegać dopiero około godziny 22 - aktualnie jestem wymęczony po robocie(pracuje fizycznie w budowlance) i za bardzo nie mam ochoty a bieganie i ciągłe napotykanie ludzi znajomych i nieznajomych raczej nie da mi się skupić na początku.
Jeżeli zacząłbym biegać(bo mam taki zamiar i motywację), napoje zamieniłbym na wodę, wykluczył fastfoody i jadł kolacje wcześniej - zrzuciłbym ten brzuch w jakimś okresie czasu i widać by było w miarę regularnie(chociaż male) efekty?


@Vojak: Tak. Od biegu lepszy będzie rower / basen, ale biegiem też ogarniesz. Dobre żarcie przede wszystkim.
@Vojak: Jezeli wazysz o 10kg wiecej niz masz wzrostu, to masz do zrzucenia jakies 15kg. Co do biegania, popatrz sobie na technike chi running a potem metodologie biegania Gallowaya.