Wpis z mikrobloga

Czemu kuce tak strasznie nie lubią socjalizmu? Przecież w teorii jest to jeden z najpiękniejszych ustrojów jakie mogą być. Każdy człowiek jest sobie równy i zasługuje na takie samie rzeczy. Nie ma lepszych, bogatszych od Ciebie. Jeśli jesteś w c--j biedny to państwo stara Ci się pomóc etc. etc. Ale nie, wyjdzie jeden kuc z drugim i Hurr Durr socjalizm zły Hurr Durr. Ostatnio jak w szkole tak zaczęli robić to się spytałem: dlaczego? A oni patrzą się na siebie, i teksty typu Korwin tak mówi, tak jest według prawicy, itd. W ogóle, większość prawaków nie wie czym się różni prawica od lewicy.
Ludzie, k---a. To co mówi śmieszny dziadek od "orania lewaków", nie zawsze musi być prawdą. Miejcie do c---a pana własne zdanie. Albo przynajmniej wyróbcie je sobie na podstawie zdań innych.

#4konserwy #neuropa #j--------e #bekazprawakow
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Badabo: Bo ta równość jest tylko obłudą dla mas żyjących równo w biedzie. Widziałeś socjalizm w którym elity żyły by na tym samym poziomie co masy? To by nie były elitami. Ludzie nigdy nie byli, nie są i nie będą równi. Zawsze niektórym się lepiej powodziło/umieli się lepiej ustawić/mieli lepszą smykałkę do biznesu.. Im szybciej to zrozumiesz, tym mniej się rozczarujesz w przyszłości.
  • Odpowiedz
@oguras: Ale co, jeśli faktycznie utworzy się społeczeństwo bez podziału na elitę/masę? Oczywiście, przeważnie tak się działo, jednak jak już napisałem parę komentarzy wyżej może to być spowodowane przez złe wprowadzanie owego ustroju. Możliwe że jestem w błędzie, możliwe że nie ale w tej chwili twoje argumenty do mnie po prostu nie trafiają.
  • Odpowiedz
w tej chwili twoje argumenty do mnie po prostu nie trafiają


@Badabo: standard.
Czyli ktoś kto ma większą odpowiedzialność w pracy powinien zarabiać tak samo jak parol który nic nie musi? To czemu miałby się starać o tą bardziej odpowiedzialną pracę, skoro mógłby zostać parolem? Skoro wszyscy byli by równi, jakbyś znalazł chętnych do ciężkiej fizycznej pracy albo sprzątania ulic i nurkowania w szambach? Musiałbyś wprowadzić przymus. I przy okazji
  • Odpowiedz
@oguras: O kurde. Ten argument jest akurat mocny. Nie wiem jak to rozwiązać. Pewnie znajdą się jacyś jajogłowi którzy by Ci odpowiedzieli logicznie.
Spróbuję tak:

Czyli ktoś kto ma większą odpowiedzialność w pracy powinien zarabiać tak samo jak parol który nic nie musi?


Każda praca mogła by mieć jakiś dodatek który by zachęcał ludzi do owej pracy, albo po prostu praca była by zmienna np.: przez pól roku sprzątasz ulice, przez pół nurkujesz w szambach i
  • Odpowiedz
@Badabo: Widzisz, pomimo ze jest to piekna wizja to obawiam sie ze nie mozliwa wsrod ludzi o wschodniej mentalności (patrz Polacy). Zauwaz ze w naszym kraju nie cieszy nas bogacenie się i zdobywanie kapitalu, ale upadek innych. Natomiast bezklasowosc (albo minimalna rozpietosc klas) uwazam ze faktycznie mozliwa jest w krajach germańskich / skandynawskich. Tam wiedza, ze na upadku kogos ze spoleczenstwa traci cale spoleczenstwo, a w efekcie oni sami. I
  • Odpowiedz
wybacz pomyliłem socjalizm z komunizmem.


@Badabo: To też nie to. Żaden z tych systemów nie mówił, że ludzie będą mieć tyle samo.

Takie myślenie to jakaś źle zinterpretowana wariancja słów Karola Marksa o tym, że "wszyscy mamy takie same żołądki".
  • Odpowiedz
Każdy człowiek jest sobie równy i zasługuje na takie samie rzecz

@Badabo: czy się stoi, czy się leży dwa tysiące się należy xD
Czy ludzie są tacy sami?

Zauwaz ze w naszym kraju nie cieszy nas bogacenie się i zdobywanie kapitalu, ale upadek innych.

@martinuz: chyba ciebie
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_na_chwile: e. Coś kręcisz. Przecież Komunizm zakłada równość i że wszystkie dobra należą do ogółu itd.

@martinuz: Niestety, ale Polacy mają dość dziwną mentalność i to jeśli chodzi o Politykę i o życie codzienne. Co do tego upadku innych to bym trochę spekulował ale ogólnie rzecz biorąc to masz rację.
  • Odpowiedz
przez pól roku sprzątasz ulice, przez pół nurkujesz w szambach i tak skaczesz.


@Badabo: Ale po co miałbyś kardiochirurga odciągać od stołu jak szambonurkiem go nie zastąpisz. no i dasz dodatek i już czar równości pryska.
Nie ma nie było i nie będzie utopijnej równości. Równość w zakresie podstawowych praw.. I podniesienie wartości pojedynczego istnienia "ponad bezwartościowe" jest wg mnie wystarczającym maksimum. A i tak nadal w większości państw świata
  • Odpowiedz
@ex-02:
I tu jest najgorszy wróg równości - człowiek. Bo ty wolisz niebieski kolor, ja żółty ale obaj dostajemy czerwony.
Niestety ale w taki sposób zostaliśmy wychowani- dostaniesz to czego chcesz.
  • Odpowiedz
@oguras: Ciężki orzech mi dałeś, nie ma co. Może po prostu masz rację, ale jak już wspominałem nie chodzi mi o wychwalanie równości/komunizmu czy tam socjalizmu ponad wszystko. Chcę po prostu zwrócić uwagę niektórych ludzi na to jakie wspaniałe mogły by być to ustroje, jednak większość ludzi będzie uznawała moje wypociny za kompletny stek bzdur, bo dziadek od lewaków powiedział że to jest okropna rzecz nie mówiąc dlaczego.
  • Odpowiedz